A 3 milliárd font ügyfelenként 70 fontnak felel meg. Az Apple azonban visszautasította azt a felvetést, hogy gyakorlatai versenyellenesnek minősülnének. A vállalat állítása szerint, felhasználói nem kötelesek az iCloudot használni, sokan támaszkodnak jelenleg is harmadik féltől származó alternatívákra. Ennek ellenére kitartanak amellett, hogy a lehető legegyszerűbbé tegyék az adatátvitelt – írja a BBC.
Nem az Apple az egyetlen cég, amely jogi keresettel néz szembe. Hasonló cipőben jár ugyanis a Facebook, a Google, a Steam játékóriás, és az Egyesült Királyság vezető mobilszolgáltatói a Competition Appeal Tribunal bíróságnál néznek szembe jogi keresettel.
Kapcsolódó
Az Apple-termékek felhasználói ingyen kapnak egy kis mennyiségű digitális tárhelyet - ezt követően pedig arra ösztönzik őket, hogy fizessenek azért, hogy az iCloud szolgáltatást használhassák a fényképek, videók, üzenetek, kapcsolatok és minden egyéb, a készülékükön található tartalom biztonsági mentésére.
Ennek a tárhelynek az árai havi 0,99 fonttól (közel 500 forint) 50 GB tárhelyért havi 54,99 fontig (27 ezer forint) terjednek 12 TB-ért.
Az Apple azonban nem engedélyezi a rivális tárolószolgáltatások teljes körű hozzáférését a termékeihez. Állításuk szerint döntésük mögött biztonsági okok húzódnak, azonban a vállalat jelentős bevételi az iCloud szolgáltatásokból származik.
A Which? szerint az Apple 2015-től kezdődően 9 éven keresztül gyakorlatilag kényszerítette az embereket a szolgáltatás használatára – ezt követően pedig érkeztek a hatalmas számlák.
A Which? ezzel a keresettel megmutatja az olyan nagyvállalatoknak, mint az Apple, hogy nem tudják következmények nélkül átverni a brit fogyasztókat. A jogi lépésekkel segíthetünk a fogyasztóknak, hogy megkapják a nekik járó kártérítést, elrettenthetjük a jövőbeni hasonló magatartástól, és jobb, versenyképesebb piacot hozhatunk létre
— mondta a szervezet vezérigazgatója, Anabel Hoult.
A Which? által felkért nemzetközi ügyvédi iroda hozzátette, hogy mivel az uniós, illetve az Egyesült Királyság versenyjogának értelmében nem született jogsértési határozat, a felperesnek kell bizonyítania, hogy az általa állított piaci visszaélés valóban megtörtént.
Rámutatottak azonban, hogy a szabályozó hatóság bejelentette, hogy szélesebb körű vizsgálatot indít az Egyesült Királyságban a felhőszolgáltatások terén.
Az Apple titokban teljesíti Putyin kéréseit?
Kemény kritikát fogalmazott meg Alekszej Navalnij özvegye a nagy technológiai vállalatokkal szemben a portugáliai Web Summit konferencián. Julija Navalnaja, az Anti-Corruption Foundation tanácsadó testületének elnöke szerint a techóriások túl könnyen meghajolnak a diktatúrák akarata előtt. Navalnaja különösen az Apple VPN-alkalmazásokkal kapcsolatos döntéseit bírálta, amely szerinte az orosz cenzúra kiszolgálását jelenti.Bővebben>>>
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!