Eddig példa nélküli módon, egymást követő nyolcadik évben az Egyesült Királyság Oxfordi Egyeteme nyerte el a világ legmagasabb rangú egyetemének díját a Times Higher Education (THE) World University Rankings-ben.
A rangsorállítás 20. évében 108 ország és régió 1904 egyetemét rangsorolják – a tavalyi 1799-hez képest. A THE 2024-es World University Rankings a legátfogóbb, legszigorúbb és legkiegyensúlyozottabb globális rangsor, amely 18 teljesítménymutatón keresztül értékeli az intézményeket.
A legfőbb paraméterek:
- az oktatás;
- a kutatás;
- a tudásátadás;
- és a nemzetközivé válás.
A Stanford Egyetem a második helyet szerezte meg, ezzel az Egyesült Államok legjobb egyeteme, a harmadik helyen pedig a massachusettsi Institute of Technology áll.
Az Egyesült Államokból hét, az Egyesült Királyságból három egyetem szerepel a legjobb tíz között, az így ez a két ország adja az első tíz helyezettet.
Bár az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság vezeti a rangsort, pozíciójuk és hatalmuk gyengül, mivel évről évre egyre kevesebb intézménnyel képviseltetik magukat a 200-as listán.
Európában, az Egyesült Királyságon kívül a svájci ETH Zürich a legmagasabb rangú intézmény a 11. helyen.
Németországból 49 egyetem találunk a listán, a Müncheni Műszaki Egyetem a legmagasabb helyezést elérő intézmény a 30. helyen.
Íme a világ 10 legjobb egyeteme:
- University of Oxford (Egyesült Királyság)
- Stanford University (USA)
- Massachusetts Institute of Technology (USA)
- Harvard University (USA)
- University of Cambridge (Egyesült Királyság)
- Princeton University (USA)
- California Institute of Technology (USA)
- Imperial College London (Egyesült Királyság)
- University of California, Berkeley (USA)
- Yale University (USA)
A Times Higher Education eredeti célja, hogy biztosítsa a hallgatók számára, hogy a lehető legjobb döntést hozzák meg felsőfokú tanulmányaikkal kapcsolatban, és a számukra legmegfelelőbb intézményt találják meg.