Az Európai Unió több eljárást kezdeményezett a kínai vállalatok – elsősorban az elektromos járműgyártók – dömpingált áruival szemben. Ezenfelül a külföldi támogatásokról szóló rendelet alapján indított szubvencióellenes vizsgálatot kínai tulajdonú nap és szélenergia-ipari vállalatok ellen.
Olaf Scholz kedden találkozott Hszi Csin-ping kínai elnökkel, a zárt ajtós megbeszélésen a német kancellár ismertette Peking beruházás politikájával kapcsolatos uniós aggodalmakat.
A kereskedelmi háború árnyképe
Jens Eskelund, az Európai Unió Kínai Kereskedelmi Kamarájának elnöke szerint az unió protekcionista politikája felerősíti a Peking és Brüsszel közötti kereskedelmi háború kockázatát – írja a Reuters.
Az unió Kínai Kereskedelmi Kamarájának elnöke a kantoni vásáron elmondta, hogy Peking nélkül nem képzelhetők a globális ellátási láncok. Az EU-s piacok számára létfontosságú kereskedelmi kapcsolatok fennmaradása érdekében pedig őszinte párbeszédre van szükséges Európa és Kína között.
Ügyesen taktikáznak a kínaiak, bár rátaposnak sokak lábára
Bevált a távol-keleti recept: a súlyos ingatlanválság és a fogyasztáscsökkenés ellenére idén várakozáson felül teljesít a gazdaság Kínában, ez viszont aggodalommal tölti el a többi országot, mert munkahelyeket veszélyeztet a világpiacot elárasztó tömegáruk dömpingje.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!