Az Egyesült Államokban is bevezetés előtt áll az a törvény, amely alapján grafikus ábrázolásokkal kellene feltüntetni a dohánytermékekre a dohányzás káros mellékhatásait.

Egy ezzel kapcsolatos fellebbviteli bírósági határozatot hagyott most jóvá a Legfelsőbb Bíróság, miszerint a jogszabály nem sérti a cigarettagyártók szabad véleménynyilvánításhoz való jogát.

Az amerikai népegészségügyi központ, az FDA több mint egy évtizedig tartó huzavona után készül valósággá tenni a tervezetet, amelyet a jelenlegi tervek szerint 2025 decemberétől kellene betartania a dohánytermékek forgalmazóinak – írja a Bloomberg.

A British American Tobacco Plc's R.J. Reynolds képviselte a szabályozás ellen tiltakozó dohányipari cégeket, mely végül sikertelenül érvelt azzal, hogy a kötelezően feltüntetendő figyelmeztetések provokatívak és félrevezetőek, illetve szigorúbb ellenőrzésnek kellene alávetni őket, mint amilyet a fellebbviteli bíróság előírt számukra.

Az American Lung Association (Amerikai Tüdő Egyesület) adatai alapján egyébként az utóbbi évtizedekben drámaian csökkent a dohányosok száma az Egyesült Államokban: 2022-ben a felnőtt lakosságnak már csupán alig a 11 százaléka dohányzott, míg a fiatalok körében ennél is alacsonyabb, 3,8 százalékos volt ez az arány.

Legyünk rá büszkék? Ebben kenterbe verjük szinte az egész régiót

Hiába drágul folyamatosan a cigaretta: az átalakuló termékpaletta mellett, naponta dohányzik a 15 évesnél idősebb népesség egynegyede Magyarországon. Dicsőség lenne, hogy alig 8 százalékponttal vagyunk lemaradva a csúcstartó, láncdohányos indonézektől?
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.