Hideki Tokoro cége, a Kyodo Senpaku elkészült vadonatúj anyahajójukkal, a 48 millió dolláros (mintegy 17 milliárd forintos) Kangei Marut névre keresztült monstrummal – írja a CNN.

Büszkék vagyunk a fogásainkra, valamint erre a hajóra. Idén már tényleg anyahajó-stílusban folytathatjuk a bálnavadászatot

 – mondta Tokoro.

A 113 méter hosszú és 9300 tonnás vízi jármű a régebbi, aktivisták által úszó mészárszéknek nevezett Nisshin Maru hajót váltja fel.

Az új típus többek között a legmodernebb  drónokkal lett felszerelve, amelyek 100 kilométert is meg tudnak tenni, hogy aztán értesíteni tudják a kisebb hajók legénységeit a levadászandó példányokról.

Az aktivisták szerint a hajó nagy teljesítménye (13 ezer kilométeres hatótávolság, 60 nap hajózás) csupán azt jelenti, hogy Japán már az északi vizeken túl is célba veszi a bálnákat.

Japán soha nem mondott le a bálnavadászati ambícióiról

– mondta Paul Watson veterán bálnavadászat ellenes aktivista.

Tokoro szerint a bálnák a tápláléklánc csúcsán állnak, és az emberekkel versenyeznek azzal, hogy olyan tengeri élőlényeket esznek, amelyeknek más halakat kéne táplálniuk. Állítása szerint a legénységük küldetése, hogy leselejtezzék a bálnákat és ezzel meg tudják megőrizni az  ökoszisztéma egyensúlyát.

Amellett, hogy tiltakoznak az óceán egyik legfenségesebb élőlényének lemészárlása ellen, a tengervédelmi csoportok és tudósok kiemelték azt a fontos szerepet, amelyet a bálnák játszanak a klímaválság kezelésében, ugyanis a tengerek óriásai megkötik és tárolják a bolygót fűtő szén-dioxid-kibocsátást.

Évtizedek óta nem volt ennyire lent Japán

Kazuo Ueda, a japán jegybank elnöke szerint nincs jelentős hatással az inflációra a gyengülő valuta.
Bővebben--->