A koszovói hatóságok szerdán bezártak tíz szerb önkormányzati épületet, illetve postahivatalt,
a lépést Belgrád a helyi szerbek elleni támadásnak nevezte.
Xhelal Svecla koszovói belügyminiszter közölte, hogy „Koszovóban lejárt a párhuzamos és bűnözői önkormányzatok és intézmények ideje”. A belügyi tárca vezetője arra utalt, hogy Szerbia saját, déli tartományának tartja Koszovót, így teljes szerb intézményrendszert tart fenn az országban, ami ellenkezik a koszovói alkotmánnyal.
A koszovói szerb hivatalokat tehát bezárták, az ott dolgozókat hazaküldték.
Milos Vucevic szerb miniszterelnök szerint ezzel a lépéssel is csak Albin Kurti koszovói miniszterelnök szerbek elleni „szégyentelen törvényellenes tortúrája” folytatódik. Hozzátette: Szerbia követi az eseményeket, és megtesz mindent annak érdekében, hogy megvédje a koszovói szerb lakosságot Kurti támadásaitól.
A szerb miniszterelnök szerint Albin Kurti a február 9-i parlamenti választási kampánya részévé tette a szerbek elleni támadásokat.
Marko Djuric szerb külügyminiszter szerint a koszovói hatóságok lépései veszélyeztetik a térség stabilitását, ezért a nemzetközi közösségnek nem lenne szabad hallgatnia az ügyben.
A szerb kormány Koszovó-ügyi irodájának a vezetője éppen Brüsszelben tartózkodik, hogy a Belgrád és Pristina közötti kapcsolat rendezéséről tárgyaljon. Petar Petkovic azonban közölte, nem vesz részt a tervezett megbeszélésen a koszovói hatóságok szerda reggeli lépései miatt.
Koszovó 2008-ban egyoldalúan kiáltotta ki függetlenségét Szerbiától, amit Belgrád azóta sem hajlandó elismerni, és továbbra is saját, déli tartományának tartja a többségében albánok lakta területet. A két fél között 2013-ban kezdődött a kapcsolat normalizálását célzó párbeszéd, előrelépés azonban annak ellenére sem történt, hogy a viszony rendezése mindkét fél európai integrációjának a kulcsa lenne.