A héten szinte a teljes fősodormédia attól volt hangos, hogy a Trump-adminisztráció tagjai, köztük J. D. Vance alelnök és Pete Hegseth védelmi miniszter, minden bizonnyal teljesen alkotmányellenesen, egy Signalon folytatott csoportos beszélgetésben beszélték meg a jemeni húszik elleni támadás részleteit.

A dolog ott bukott meg, hogy a beszélgetéshez véletlenül hozzáadták Jeffrey Goldberg újságírót, a The Atlantic főszerkesztőjét is, így ő is hozzáférhetett ezekhez a rendkívül érzékeny üzenetekhez, amelyeket később nyilvánosságra is hozott. Ezt a hibát pedig könnyen ki lehetett volna küszöbölni, hogyha betartják a kormányzati biztonsági protokollt.

Mindenesetre a Signal mindenképpen jól jött ki a történetből, mivel a The Atlantic cikkének hétfői megjelenése utána az Appfigures alkalmazásinformációs cég jelentése szerint a Signal letöltései világszerte 28 százalékkal haladták meg az elmúlt 30 nap napi átlagát az iOS és a Google Play rendszerében. Az Egyesült Államokban a letöltések 45 százalékkal, Jemenben 42 százalékkal nőttek hétfőn – írja a Techcrunch.

A botrány előtt a Signal az 50. helyen állt a közösségi médiaalkalmazások között Jemenben, azonban hétfőn a 9. helyre küzdötte fel magát.

A lázadók helyett saját vadászgépét szedte le az Egyesült Államok

Szombaton az amerikai hadsereg több húszi drónt és egy cirkálórakétát lőtt le a Vörös-tenger felett, azonban véletlenül az egyik F/A-18 Hornet típusú vadászgépüket is tűz alá vették. Mindkét pilótának sikerült megmenekülnie, egyikük könnyebben megsérült.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.