Lawrence Faucette fizikoterápiát végez egy hónappal azután, hogy egy génmódosított sertés szívét ültették át a szervezetébe egy kísérleti eljárás során. Az orvosok azt mondják, hogy a szív magától működik, és nem mutatja a kilökődés jeleit – írja a CNN. A férfi szívbetegsége és a már meglévő betegségei miatt alkalmatlan volt a hagyományos emberi szívátültetésre.

Dr. Muhammad Mohiuddin, az UMMC szív-xenotranszplantációs programjának igazgatója azt mondta, már gyógyszert sem kell adni a betegnek, a szíve magától működik. Mohiuddin szerint most az a lényeg, hogy a Faucette-nek legyen ereje a rutinfunkciók elvégzéséhez. Mint mondta, keményen dolgoznak a fizikoterápiás csapattal, hogy segítsenek neki visszanyerni az erejét.

Faucette először szeptember 14-én került az UMMC-be, miután szívelégtelenség tüneteit tapasztalta. A kórházban a szíve kétszer is leállt, és csak a szobájában lévő automata defibrillátorral tudták visszahozni.

A felhasznált sertésszív 10 génjét módosították, három gént inaktiváltak, amely hozzájárulhatott volna a kilökődéshez. Egy további sertésgént módosítottak a szerv növekedésének szabályozására, míg hat humán gént adtak a sertés genomjába. 

Jelenleg nincsenek olyan klinikai vizsgálatok, amelyek sertésszerveket használnának élő emberi lények transzplantációjára.

Az orvosok Faucette-en kísérleti antitestkezelést is végeztek, hogy tovább gyengítsék az immunrendszert és megakadályozzák a kilökődést. A kórház közölte, hogy Faucette teljes mértékben beleegyezett a kísérleti kezelésbe, és tájékoztatták az összes kockázatról. Ezenkívül teljes körű pszichiátriai kivizsgáláson esett át, és megbeszélte esetét egy orvosetikussal.

Mohiuddin és Griffith létrehozta az ország első szív-xenotranszplantációs kutatási központját, és 2022 januárjában elvégezték az első ilyen kísérleti műtétet az 57 éves David Bennett-en. Bennett két hónappal a műtét után meghalt.

A szövetségi kormány szerint több mint 113 ezer ember szerepel a szervátültetési listán, köztük több mint 3300 embernek van szüksége szívre. A Donate Life America csoport azt állítja, hogy naponta 17 ember hal meg donorszervre várva.

Sertésvesével élt két évig egy majom, most az emberek következnek

A génmódosított sertésszerveket már korábban is tesztelték, a leghosszabb kísérlet hozta a legbiztatóbb eredményeket. Bővebben >>>