Az Egyesült Államok London legszorosabb transzatlanti szövetségese, és a brit kormányok politikai irányultságtól függetlenül rendszeresen hangoztatják a két ország különleges viszonyrendszerének jelentőségét.

A legnagyobb brit közvélemény- és piackutató csoport, a YouGov szerda este közzétett, 4807 felnőtt brit állampolgár bevonásával elvégzett reprezentatív vizsgálata szerint azonban

a válaszadók 57 százaléka úgy nyilatkozott, hogy elégedetlen - ezen a körön belül 45 százalék nagyon elégedetlen - az amerikai elnökválasztás eredményével.

Húsz százalék mondta azt, hogy örömmel tölti el Trump győzelme. Közülük 11 százalék nagyon, 9 százalék meglehetősen örül a volt republikánus elnök újbóli választási sikerének.

Az országos átlagon belül a legnagyobb ellenzéki erő,

a Konzervatív Párt támogatóinak 51 százalékos többsége is úgy válaszolt a YouGov körkérdésére, hogy nem vagy nagyon nem örül Trump megválasztásának.

A konzervatív választók körében 26 százalék azoknak az aránya, akik meglehetős elégedettséggel vagy nagy örömmel fogadták a republikánus jelölt győzelmének hírét.

A kormányzó Munkáspárt választótáborán belül 75 százalék nyilatkozott úgy, hogy nem tölti el örömmel az amerikai elnökválasztás eredménye, és mindössze 10 százaléknyi Labour-szavazó válaszolta azt, hogy örül Donald Trump győzelmének.

A YouGov az elnökválasztás előtt elvégzett felmérésében azt mutatta ki, hogy a britek 61 százaléka Kamala Harris demokrata párti jelöltet támogatta, és csak 16 százalékuk szerette volna Trump győzelmét.

Az amerikai elnökválasztás eredményének szerdai ismertetése után készített új közvélemény-kutatás résztvevőinek 55 százaléka vélekedett úgy, hogy Trump elnöksége rossz lesz Nagy-Britannia számára, és 18 százalék volt azon a véleményen, hogy Nagy-Britannia jól jár a republikánus elnök megválasztásával.