Az Akropolisz-hegyet, amelyen az évente több millió turista által felkeresett Parthenon-templom is áll, déli 12 órától délután öt óráig zárták be.
Sok turista panaszkodott, hogy előzetesen nem tudtak a görög hatóságok utolsó pillanatban bejelentett intézkedéséről, amellyel bezárták az egyik legnépszerűbb athéni nevezetességet. Az egyik külföldi látogató kifejtette: nagyon csalódott, hogy végül nem nézheti meg az ókori görög építészet csodáját, és nem tartotta valószínűnek, hogy egyhamar vissza tud térni.
A görög Vöröskereszt munkatársai palackozott ivóvizet osztogattak az Akropolisz főbejárata előtt hosszú sorokban kígyózó turistáknak, akik az olajfák árnyékában legyezőkkel igyekeztek hűteni magukat. Joanna Fotopulu, a Vöröskereszt egyik koordinátora közölte: a mentősök kiszáradásos tünetekkel és ájulás miatt több turistát is elsősegélyben részesítettek.
A görög meteorológiai szolgálat szerint Athénban 41 Celsius-fok volt pénteken délben, de a 150 méterrel a tengerszint fölé magasodó Akropoliszon általában még melegebb van a szinte teljes árnyékhiány miatt.
Mindeközben a Földközi-tenger délkeleti részén fekvő Cipruson a déli órákban akár 43 Celsius-fok fölé is emelkedhetett a hőmérő higanyszála, amely ilyenkor az éjszaka folyamán sem esik 25 Celsius-fok alá. A szigetország déli partvidékén a levegő páratartalma a 65 százalékot is meghaladhatja.
A ciprusi erdészeti hatóság tűzveszély miatt vörös riasztást adott ki, és arra kérte a lakosokat és látogatókat, hogy szigorúan tartsák be a szabadtéri tűzgyújtási tilalmat és ne használjanak olyan berendezéseket a szabadban, amelyek szikrát vetve erdő- vagy bozóttüzet okozhatnak.
Az ország fővárosában, Nicosiában több mint kéttucat idős ember keresett oltalmat a hőségtől az önkormányzat által kifejezetten a nyári kánikula idejére fenntartott menedékhelyen. Sok idős, alacsony jövedelmű helyi lakos él a lehetőséggel, és a menedékhely légkondicionált helyiségeiben tölti a napjait, hogy csökkentse az áramszámláját.