Az EVE Power által előállított akkumulátorcellák energiasűrűsége 20 százalékkal magasabb lesz, így 30 százalékkal tudják növelni az elektromos járművek hatótávolságát és 30 százalékkal csökkenteni a töltési időt. A vállalat a technológiai szennyvíz tekintetében Debrecen legszigorúbb szennyvíz-kibocsátási szabványainak kíván megfelelni.
Az EVE Power elkötelezett, hogy szürkevizet használ a termeléséhez szükséges víz többségének fedezésére és korszerű szennyvíz-újrahasznosító rendszert alakít ki, így a szennyvizet újra fel tudja használni a technológiai folyamatokban, például azokban a létesítményekben, amelyekben zárt rendszerben a kibocsátott gázt kezeli. Ezek az intézkedések mind azt a célt szolgálják, hogy az üzem hatékonyabbá tegye erőforrás-felhasználását.
Kapcsolódó
Az olyan iparágakban, mint az e-mobilitás, ma már az üzleti sikerek alapját képezik a gyár környezettudatos törekvései és a működés hatékonysága is. Ez természetesen a teljes ellátási láncra vonatkozik, ezért az EVE Power intelligens épületfelügyeleti- és energiamenedzsment-rendszert telepít gyárában, amely digitálisan optimalizálja az energiafelhasználást annak érdekében, hogy megelőzze az energiaveszteséget.
Ezzel párhuzamosan alacsony energiafelhasználású folyamatokat alakítanak ki, például a kompresszorok, füstgázok hőveszteségének visszanyerése révén. Ez a működés csúcstechnológiás eszközöket igényel, ezért az EVE Power magas hatékonyságú motorokat, transzformátorokat és frekvenciaváltókat fog telepíteni. Emellett az EVE Power saját napelemparkot épít, hogy csökkentse a hálózatról felvett áram mennyiségét.
Kiemelten fontos a hatékony vízgazdálkodás is, ezért az EVE Power körforgásos rendszert épít ki az üzemen belül a külső vízforrások használatának csökkentése érdekében. A gyár a hűtőtornyokból származó, illetve megtisztított vizet is visszavezeti a termelésbe, ezzel pedig jelentősen hatékonyabbá teszi vízgazdálkodását.
2024 augusztusában az EVE Power szándéknyilatkozatot írt alá a Debreceni Egyetemmel és a Wuhan Egyetemmel, amely értelmében közös lítium-ion akkumulátor kutatási programok indításának lehetőségét vizsgálják meg. A partneri kapcsolat célja többek között, hogy gyakorlati tapasztalatokkal támogassák a diákok K+F projektjeit, emellett pedig egyedülálló gyakornoki lehetőséget nyújtsanak például a vegyész-, fizikus- és mérnökhallgatók számára.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!