Az augusztusi bmi nagyobb a júliusi 58 pontos értéknél is. A korábbi augusztusi értékekkel összevetve az idei érték magasabb, mint a hosszú távú e havi átlag (52,4 pont) és az előző három év e havi értékeinek átlagát is felülmúlja (52,1 pont)- írták a logisztikusok.
A felmérésben vizsgált részindexek közül a szállítási átfutási idők indexét kivéve bővülő részindexeket figyelhetünk meg. A változások mértéke 5,3 százalékpontnál nem volt nagyobb értékű.
Az új rendelések mennyisége továbbra is erős bővülést mutat, bár az index értéke 2,3 százalékponttal csökkent. A termelési mennyiség nőtt, indexe csupán 0,1 ponttal nőtt. A foglalkoztatás közel 50 pontos értékéről közel 5 százalékponttal nőtt. A beszerzési árak emelkedése lassult, értéke 5,3 százalékponttal alacsonyabb, mint júliusban. A most mért szezonálisan kiigazított indexértéknél még nem volt ennél magasabb mért érték.
A termelési mennyiség indexe nőtt a július havi értékhez képest, s 50,0 pont fölött maradva a termelt mennyiség növekedését jelzi tizennyolcadik alkalommal, 1995 óta ez a legmagasabb augusztusi érték.
Az új rendelések mutatója is növekedett, 1995 óta ez a legmagasabb augusztusi érték.
A szállítási átfutási idő hosszabb lett júliushoz képest, s a negatív tendencia felerősödött. Az index értéke 2020 eleje óta folyamatosan 50 pont alatt mozog. Az eddigi augusztusi értékeket nézve az idei a legalacsonyabb 1995 óta.
A vásárolt készletek indexe nőtt, 50,0 pont felett maradva bővülést mutat, a júliusinál némiképp erősebb ütemben. Az idei indexérték a legnagyobb e havi érték 1995 óta.
A foglalkoztatottsági index augusztusban is növekedésre utal, mivel kisebb lett az előző hónaphoz képest, de 50 pont felett maradt.
A beszerzési áraknál az index csökkent, bár bőven 50 pont felett maradva intenzív árnövekedést jelez. A mostani részindexérték 1995 óta vizsgálva így is a legnagyobb e havi érték.
A külpiaci mutatók közül az exportindex nőtt júliushoz képest, 50,0 pont fölött maradva bővülést mutat. Az importinál is bővülésről lehet beszélni, de a mutató értéke csökkent júliushoz képest.
Az idei nyolcadik a hónapban acél, cső, cukor, egész nyúl, festék, karton, máj, palack, sárga réz kapcsán jeleztek az MLBKT válaszadói jelentősebb áremelkedést. Hiány volt acélból, bútorlapból, cementből, chipből, címkéből, csavarból, csomagolóanyagból, elektronikai cikkekből, fából, fali lámpából, fémből, gumi alapanyagból, kartonból, készárúból, kiszerelési anyagból, kötőelemből, öntödei alkatrészekből, palackból, papírból, rétegelt lemezből, speciális elektronikai eszközökből, üvegből, vasból, valamint vasöntvényből. Jelentősebb árcsökkenésről nem számoltak be.