Már tavaly látszott, hogy a 2019 óta tartó juttatási keret csökkenésének trendje 2022-re megfordult. Az éves keretösszeg 2023-ra pedig további növekedést mutatott – derül ki a Cafeteria Trend nem reprezentatív, 661 válasz alapján készült kutatásából.
A 2022-ben mért átlagos 366 313 forintos bruttó éves keret idén 405 627 forintra emelkedett, ami több mint 10 százalékos növekedés jelent az előző évhez képest – közölte Fata László a cég ügyvezetője, a béren kívüli juttatások szakértője.
A válaszadók 41 százaléka alkalmaz nettó elvű juttatási rendszert, míg 50 százalék bruttó cafeteria kerettel dolgozik, melynél a keretösszeg tartalmazza a juttatásokhoz kapcsolódó költségeket is.
A fennmaradó 9 százaléknál vegyes megoldások működnek a közterhek megosztására. Ezen a területen nincs jelentős változás a 2022-es évhez képest – írta.
Ha megvizsgáljuk, hogy struktúrájában hogyan alakult a keretösszeg változás, akkor a korábbi években azt láttuk, hogy erősen növekedett azon munkáltatók aránya, akik nem vagy csak alacsony értékben adtak juttatásokat. Ez a folyamat már 2022-re megfordult. Az elmúlt években 17 százalékról 11 százalékra csökkent azok aránya, akik 0-100 ezer forint közötti értékben adnak éves szinten béren kívüli juttatást, ebbe a kategóriába kerülnek azok is, akik egyáltalán nem adnak a bér mellett kiegészítő elemeket.
Emellett 9 százalékkal nőtt azon cégek aránya, akik évi 400 ezer forint felett adnak juttatásokat a munkavállalóik számára.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!