Cséfalvay Zoltán hangsúlyozta: olyan cégeket érintenek a lépések, amelyek képesek viselni a terheket. Hozzátette, hogy az intézkedések nem a multinacionális vagy külföldi cégek ellen irányulnak, és összességében a cégek működésére is kedvezően hat a költségvetési stabilitás.

Utóbbi kapcsán kiemelte, a büdzsé stabilizálása nem volt könnyű feladat, de fő eredménye már látszik: 2012-ben jóval a 3 százalékos küszöb alatt, 1,9 százalékon volt a GDP-arányos költségvetési hiány. A stabil költségvetési helyzet azért is fontos, mert ez az előfeltétele az egészséges növekedésnek.

Cséfalvay Zoltán megerősítette, hogy Magyarország szeretné bevezetni az eurót, a kérdés csak ennek időzítése; először teljesíteni kell az ehhez szükséges feltételeket.

A gazdaság stabilizálásával párhuzamosan a kormány átfogó reformokat - például oktatási, munkaerő-piaci - is végrehajtott azzal a céllal, hogy növelje az ország versenyképességét és egy munka- és teljesítményalapú országot hozzon létre - jelezte.

Az államtitkár arra a kérdésre, hogy a magyar lakosság támogatja-e ezeket a reformokat, elmondta: a kormánynak erős többsége van a parlamentben, és álláspontja szerint megvan a támogatottsága a reformok előre vitelére.

Az interjúból kiderült, hogy Cséfalvay Zoltán magyar-kanadai üzleti fórumon vett részt Kanadában, valamint tárgyalt a kanadai kutatási miniszterrel. Az államtitkár kiemelte: szeretné bátorítani a kanadai cégeket a Magyarországon való befektetésre, az országban meglévő kedvező üzleti környezet kihasználására.