Önállóan, szakmai útmutatással gondolták ki filmötleteiket, írták meg a forgatókönyveiket és forgatták le a filmeket a gyerekstábok. Az alkotó folyamaton keresztül saját élményeikkel dolgoztak, szimbolizált, biztonságot adó keretben jelenítették meg a személyes problémáikat, félelmeiket, mint a veszélyes támadások, testi-lelki sérülések, gyerekeket elhanyagoló, alkoholista szülők; és képekbe foglalták vágyteljesítő fantáziáikat: megmentés, biztonságot adó apa, családi kapcsolatok újrateremtése. A filmalkotó workshop hozzásegítette őket tudattalan élményeik felismeréséhez, megfogalmazásához és kifejezéséhez. A workshop egy olyan művészet terápiás programként működött, amely hozzájárult a gyermekotthonban nevelkedő gyerekek traumáinak oldásához, sérült személyiségműködésének korrekciójához és lelki egyensúlyának a megteremtéséhez. A filmek forgatását csapatépítés, egy konkrét történetet fókuszba állító drámaóra és forgatókönyvírás előzte meg.
A gyerekeket a munkában szakemberek és filmszakos hallgatók segítették. A Színház és Filmművészeti Egyetem vágó és hangmester hallgatói, az egri Eszterházy Károly Főiskola média szakos hallgatói, Bollók Csaba filmrendező, Dr Fecskó Edina pszichológus, Grosch Nándor a Gyerekszem Egyesület elnöke, pedagógus, filmszakkör vezető, pszichodramatista, Gergely Dorka forgatókönyvíró és Bethlenfalvy Ádám drámapedagógus segítették.
A rendkívüli téli időjárás sajnos befolyásolta a forgatást. A külső-Outside forgatás helyett belső -Inside terekben forogtak a filmek, amely izgalmas képi világot kölcsönzött az eredetileg kültérbe álmodott történeteknek, és jobban megnyitotta a gyerekeket, mivel a csoportmunka folytatásaként kerültek vászonra. A tábor a filmek nyíltkörű vetítésével zárult. A tábor alatti munkán kívül, a nyelvtudás hiánya ellenére életre szóló barátságok születtek a nemzetközi stábok közt, amelyek most a közösségi oldalakon folytatódnak.
A másodszor megrendezésre kerülő workshop a Gyerekszem Filmfesztivált szervező Gyerekszem Egyesület újabb projektje, amely a Visegrádi Alap támogatásával került megvalósításra. Az Egyesület tíz éve foglalkozik gyermekotthonban nevelkedő gyerekek számára filmszakkörök és filmtáborok szervezésével. A szervezők a workshopot a jövőben a cseh, lengyel és szlovák partner-gyermekotthonokban tervezik megrendezni.