A Diófa Alapkezelő január 10-től Gránit Alapkezelő néven folytatja tevékenységét, továbbá az ingatlanokhoz kapcsolódó szolgáltatásait egy új nemzetközi márka, a Grandum név és arculat alatt összpontosítja – tájékoztatta az MTI-t a Gránit Bankot is tulajdonló BDPST Group.
A Gránit Bank 2023 novemberében szerzett többségi tulajdont a 2009 óta működő Diófa Alapkezelőben, amelynek tevékenységi köre az intézményi, illetve lakossági ügyfelek vagyonkezelése mellett 2014 óta prémium vagyonkezelési szolgáltatással bővült, és alapítása óta a hazai vagyonkezelési szektor meghatározó szereplőjévé vált.
Az új nevén Gránit Alapkezelő stratégiai célja továbbra is a piaci részesedésének növelése és pozíciójának erősítése, valamint az ingatlanportfólió diverzifikálása itthon és külföldön.
A Gránit Alapkezelő több mint 900 milliárd forintos vagyont kezel jelenleg, intézményi és lakossági ügyfelek számára, míg az ingatlanalapokban kezelt vagyon értéke meghaladja a 380 milliárd forintot. Befektetési tevékenysége során kiemelten koncentrál az ingatlanbefektetésre, a vállalat kezeli Magyarország 3. legnagyobb lakossági ingatlanalapját, a Magyar Posta Takarék Ingatlan Befektetési Alapot.
Dinamikusan fejlődő digitális bankból full service pénzintézet
A Gránit Alapkezelő a névváltással együtt egy új, nemzetközi márkát indított el. A Grandum brand alatt összpontosulnak az alapkezelő ingatlanokhoz kapcsolódó szolgáltatásai és céljai. Ez érinti az alapkezelő 2023-ban létrehozott ingatlankezelésért felelős leányvállalatát is, amely Grandum Ingatlankezelő Kft. néven menedzseli tovább az alapkezelő portfóliójában lévő 280 ezer négyzetméternyi ingatlanállományt.
A Gránit Bank stratégiai célja, hogy a legdinamikusabban fejlődő digitális bankból full service pénzintézetté váljon, széleskörű alapkezelési és befektetési banki szolgáltatásokat nyújtva
– idézte a közlemény Hegedüs Évát, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatóját.
A Gránit Bank az utóbbi 13 évben a piaci átlagot meghaladóan növekedett, 2023. évi mérlegfőösszege várhatóan meghaladja az 1270 milliárd forintot, amely alapján Magyarország kilencedik legnagyobb kereskedelmi bankja. Korábbi közlés szerint adózás előtti nyeresége a 2023. január és szeptember közötti időszakban elérte a 17,7 milliárd forintot, felülmúlva a rekordnak számító 2022-es évi 13 milliárd forintos eredményét.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Nem tudta tovább titkolni a kormány: kiderült volna az igazság Nagy Mártonékról

Óriási a baj: Nagy Márton 2,5 százalékra rontotta a GDP-növekedést

Ekkora a baj? Őrült mennyiségű embert soroznak be megint az orosz seregbe

Váratlanul távozik pozíciójából Magyar Péter utódja

Nem áprilisi tréfa, amit holnaptól látni fog a kutaknál
Európa felvenné Elon Musk-al a versenyt, az első kísérlet azonban lezuhant

Sorra kapnak észbe a légitársaságok, újabb fapados tuningolná a hűségprogramját

Negyven éve nem volt az aranynak ilyen kirobbanó negyedéve

Már a titkosszolgálat is nyomoz a balatonalmádi lehallgatókészülék miatt
