Kicsit nőtt csak a szálláshely-szolgáltatásból élő vállalkozások száma hazánkban. A 2016 első félévét megelőző 12 hónapban 3,5 százalékkal 2769-re bővült a számuk, míg egy évvel korábban ez az arány 4,2 százalék volt. A szektor erős szezonalitást mutat, a legnépszerűbb nyári hónapokban csaknem ezerrel több cég foglalkozik ezzel a tevékenységgel, mint az év többi részében - írja a Bisnode.
A szálláshely-szolgáltató cégek között a legnagyobb számban továbbra is szállodák és panziók működnek az országban, bár dominanciájuk csökkent az elmúlt pár évben. A két szállástípus hasonló darabszámmal képviselteti magát, őket követik jócskán lemaradva a turista- és ifjúsági szállók, illetve az üdülőházak, végül legkisebb számban kempingek működnek. Tavaly márciushoz képest egyedül a panziók száma csökkent, igaz, kevesebb, mint 2 százalékkal. Százalékosan a legnagyobb növekedést pedig a kempingek (10,42 százalék) tudhatták magukénak.
Egy szálláshely átlagosan 87 férőhellyel rendelkezik, ami 2,88 százalékkal magasabb az egy évvel korábbi értéknél, persze a férőhelyek száma nagyban függ a szálláshely típusától. Míg a kempingek átlagosan 302 férőhellyel bírnak, addig a szállodák átlaga 139, a turista- és ifjúsági szállóké 98, az üdülőházaké 52, míg a panzióké mindössze 27.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Kelet-európai bíborost bízott meg utolsó kívánságának teljesítésével Ferenc pápa

Ausztriának befellegzik, jön a recesszió

Újabb európai országot támadnak az oroszok

Erdő Péter megvalósíthatja a több száz éves magyar álmot, mutatjuk a legfrissebb számokat

Jobbak vagyunk, mint Ausztria, és ezt maga az Eurostat állítja

Varga Mihály: Megjelentek a recessziós kockázatok

Nem egyértelmű, hogy a tulajdonosnak joga van eladni a saját lakását

Szombaton gyászba borul az ország, a zenebonát is korlátozhatják

Dubaj belefullad az aranyba, ha nem csökkennek az árak
