A tárca számítása szerint legalább 600-800 vállalkozás jutathat támogatáshoz, és a rendelekezésre álló összegből mintegy 5300-5500 új munkahelyet létesíthetnek, valamint további mintegy 10 ezer már meglévő állás megtartásához járulhatnak hozzá.
A mikro-, kis- és középvállalkozások nem bértámogatásra pályázhatnak, hanem a 2011-es pályázathoz haonlóan új gépek, eszközök, épületek költségeinek támogatásához nyerhetnek el nemzeti forrásból származó hozzájárulást, amennyiben vállalják, hogy 2012. november 30-ig megvalósítják a beruházást, majd az ezt követő 90 napon belül legalább 2 új munkahelyet létesítenek, és valamennyi meglévő dolgozójuknál végrehajtják a teljes bérkompenzációt. Az újonnan alkalmazott dolgozókat legalább két évig foglalkoztatnia kell a nyerteseknek, az új álláshelyet pedig 3 évig meg kell tartani.
Új munkahelyenként legkevesebb 1,4 millió forint támogatást lehet elnyerni - ez akkor jár, ha nem regisztrált álláskeresővel bővítik a létszámot. Amennyiben regisztrált álláskereső fölvételét vállalják, akkor 1,9 millió forint a fajlagos támogatás összege, és ha az új ember még roma is, akkor további 300 ezer forintnyi támogatásra lehet pályázni. A hátrányos helyzetű térségekben további 200 ezer, míg a leghátrányosabb helyzetű régiókban tervezett beruházásnál 300 ezer forint kiegészítő támogatást lehet elnyerni.
Pályázatonként legfeljebb 120 mllió forint az elnyerhető összeg, a hátrányos helyzetű régiókban pedig 240 millió forint a határ. További 100 millió forint kiegészítő támogatásra akkor pályázhat a vállalkozás, ha hátrányos helyzetű térségben tervez legalább 200 új munkahelyet, vagy pedig egyéb régiókban legalább 300 új állás létesítését vállalja.
A pályázati felhívás már ma délután 3-tól elérhető lesz a Nemzetgazdasági Minisztérium, és a Nemzeti Munkaügyi Hivatal honlapján. A pályázatok beadására március végéig van lehetőség, a támogatási döntéseket pedig május végéig hozza meg az NGM.