New Yorkban a DJIA index 0,2 százalék, az S&P-500 index 0,3 százalék, a Nasdaq 0,1 százalék veszteséget mutatott a nyitáskor, de a kép kelet-közép-európai idő szerint délután négy óra előtt néhány perccel már vegyessé vált: a Dow 0,6 százalékra csúszott lejjebb, az S&P 500 0,3 százalékos veszteségben állt, ám a Nasdaqnak sikerült 0,1 százalékos pluszba felkúsznia.
A tőzsdenyitás előtt kedvező makrogazdasági adatok láttak napvilágot: a vártnál nagyobb mértékben csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma a múlt héten az Egyesült Államokban, valamint a vártnál jelentősebben, öt hónapja legnagyobb mértékben nőttek a személyi jövedelmek áprilisban.
Emellett azonban a MarketWatch szerint a piacokon újból megjelent a kereskedelmi háború kitörésétől való félelem, miután sajtóhírek szerint a Fehér Ház jövő csütörtökön bejelentheti, hogy vámot vet ki az EU-ból érkező acél- és aluminiumimportra.
Az ázsiai tőzsdék nyereséggel fejezték be a kereskedést csütörtökön, de az európai tőzsdéken már vegyesen álltak az indexek az amerikai kereskedés kezdetén. A páneurópai FTSE Eurofirst 300 index 0,04 százalék, a Stoxx Europe 600 index 0,03 százalék emelkedést, az euróövezeti EuroStoxx50 index viszont 0,3 százalék veszteséget mutatott.
Az olajár vegyesen alakult csütörtökön, az amerikai WTI 1,70 százalékkal hordónként 67,05 dollárra csökkent, a nemzetközi referencia típus, a Brent 0,50 százalékkal 78,11 dollárra emelkedett. Az amerikai olajárat az amerikai nyersolajkészletek váratlanul nagymértékű növekedése nyomta le. A készletek a múlt héten egymillió hordóval nőttek a piac által várt félmilliós csökkenés helyett.
A dollár árfolyama alig változott, az eurót 0,01 százalékkal jegyezték erősebben 1,1664 dolláron. Az arany határidős jegyzése legközelebbi teljesítésre 0,16 százalékkal unciánként 1299,40 dollárra csökkent.
Képünk forrása: Shutterstock
Tájékoztatás
A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!