Ezt Steven Mnuchin amerikai pénzügyminiszter közölte a hétvégén. Neveket nem említett, csak annyit mondott, hogy a jórészt nyugati pénzügyminiszterek húsz fős csoportja Washingtonban találkozott a héten, hogy előkészítsen egy olyan közös konzorciumot, amely mintegy 10 milliárd dollár támogatást adna az "új kormánynak" a kereskedelem újbóli beindításához.
Több mint 50 ország, köztük az Egyesült Államok és a Venezuelával szomszédos legnagyobb országok, elismerték Juan Guaidó ellenzéki politikust, a parlament elnökét az ország legitim kormányának leendő vezetőjeként - írja az MTI.
Venezuela, amely a világ legnagyobb ismert kőolajkészletével rendelkezik, történetének legsúlyosabb alkotmányos, politikai és gazdasági válságát éli. Az ország szinte kizárólag kőolajat exportál, és az olaj árának esése, valamint a korrupció miatt a gazdaság összeomlott, elszabadult az infláció.
Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága (UNHCR) szerint már mintegy hárommillió venezuelai menekült el hazájából 2015 óta. A Nemzetközi Valutaalap (IMF) kedden ismertetett előrejelzésében az szerepel, hogy idén és jövőre 10 millió százalék körüli lesz az infláció.
Venezuelában az infláció 2018-ban csaknem 1,7 millió százalék, 2017-ben 2616 százalék, 2016-ban 800 százalék, 2015-ben pedig 180,9 százalék volt.
Az IMF számításai szerint Venezuela gazdasága 18 százalékkal zsugorodott tavaly. Ez volt a harmadik egymást követő év, amikor a venezuelai hazai össztermék (GDP) kétszámjegyű mértékben csökken, öt év alatt mintegy 50 százalékkal gyengült a gazdaság teljesítménye.
Az IMF az idei évre 25 százalékos gazdasági zsugorodást valószínűsít Venezuelában.
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!