Az új üzem nemcsak magas minőségű magyar kozmetikumok gyártására képes békeidőben, hanem arra is, hogy vészhelyzetek esetén, mint például az árvíz vagy akár a Covid-járvány, gyorsan és hatékonyan tudjon reagálni. Bándi Imre vezérigazgató tájékoztatása szerint a gyár technológiai felszereltsége lehetővé teszi, hogy rövid időn belül nagy mennyiségű vegyszert állítsanak elő.
SZÜKSÉG ESETÉN NAPONTA 20 EZER LITER FERTŐTLENÍTŐSZER GYÁRTÁSÁRA KÉPESEK EGY MŰSZAKBAN, AMI MÁSFÉL VAGY AKÁR KÉT MŰSZAKBAN 30 EZER LITER IS LEHET.
Az üzem por, folyékony és gél alapú termékek előállítására képes. Az árvíz utáni fertőtlenítéskor a lúgos kémhatású, nátrium-hipoklorid tartalmú, széles spektrumú habtisztító alkalmas lehet felmosásra, míg a felületfertőtlenítő koncentrátumok szintén kombinált hatással, akár vírusok és spórák ellen is védenek.
Felkészültek a pandémiára
A Budapesti Értéktőzsde honlapján olvasható információk szerint százkilencven éves múltjával a Caola Zrt. a második legrégebbi, folyamatosan működő magyar cég. Mégis, 2020-ban az utolsó pillanatban mentette meg az enyészettől befektetőtársaival Bándi Imre, és ma már a vállalatnak új gyártócsarnokai épülnek határon innen és túl.
Napjainkra a pandémiára válaszul egy Medical fertőtlenítőszer termékcsoportot is létrehoztak Caosept néven, és a cég vezetőjének, Bándi Imrének az a célja, hogy egy évtizeden belül a Caola visszanyerje régi fényét, és újra a régió meghatározó szereplője legyen egy jó termékportfólióval, elismert, neves brandekkel.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!