A munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlannal, a szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 0,8 százalékkal nagyobb volt a 2024. decemberinél – írja a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Az adatok alapján 2025 januárjában a feldolgozóipari alágak többségében csökkent a termelés volumene. A legnagyobb súlyú alágak közül a járműgyártásban, a villamos berendezés gyártásában, továbbá az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártásában visszaesés mutatkozott, míg a számítógép, elektronikai és optikai termék gyártása bővült.

A szezonális és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás az előző hónaphoz képest 0,8 százalékkal nőtt – írja a KSH.

Németország tehet mindenről

A Nemzetgazdasági Minisztérium közlése szerint továbbra is külső tényezők húzzák vissza a hazai ipar teljesítményét, így az Európai Unió versenyképességi problémái, valamint Németország gazdasági válsága korlátozza az exportvezérelt magyar gazdaságot, ezzel pedig az ipar teljesítményét is.

Hozzátették ugyanakkor, hogy a gazdasági teljesítmény növelése érdekében indítják el a „100 új gyár” programot, ami a tárca szerint érdemben járul hozzá  a hazai ipar fellendüléséhez.

Ipar 4.0: a titok, amivel milliárdokat kereshetnek a cégek

Felülni az új technológiai hullámokra nem holmi hóbort, komoly gazdasági növekedést hozhat az ipar 4.0, aki pedig ebbe nem invesztál, komoly hátrányba kerülhet a versenyképességet illetően.
Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.