Az uniós támogatásoknak köszönhetően szárnyalnia kellene a magyar agráriumnak, ehhez képest kiürül a magyar vidék, eltűntek a korábbi állattartótelepek, virágzó gyümölcsösök és kertészetek – közölte a Tisza Párt elnöke kedden az MTI-vel.
Magyar Péter hétfőn Brüsszelben alelnökként részt vett az alkotmányügyi szakbizottság ülésén az Európai Parlamentben, illetve a mezőgazdasági bizottságban is felszólalt. Itt elmondta: mindenképpen megtartaná az uniós területalapú támogatást, ugyanakkor kezelni kell azt a nyilvánvalóan tarthatatlan helyzetet, hogy
a gazdaságok 10 százaléka az unióban elviszi a földalapú támogatások 80 százalékát, és azt, hogy uniós gazdák 2 százaléka kapja a fejlesztési támogatások 60-70 százalékát, Magyarországon jellemzően a kormányhoz köthető oligarchák.
„Ahogy az egész unióban, úgy Magyarországon is támogatni kellene az intenzívebb, nagyobb hozzáadott értékű, organikus mezőgazdasági termelést a jelenlegi extenzív gabonatermelés helyett” – emelte ki az Európai Néppárthoz csatlakozó pártelnök. Hozzátette: világosan el kellene választani a szociális segítséget a versenyképességet javító támogatásoktól.
Magyarországra helyzetére rátérve a Tisza Párt vezetője kifejtette, hogy a 20 éves Európai Uniós tagságunk alatt 17 ezer milliárd forint agrártámogatást kapott a hazánk.
A magyar agráriumnak szárnyalnia kellene, ehhez képest kiürül a magyar vidék. Ahol 20 éve még állattartótelepek, gyümölcsösök és fejlett kertészetek voltak, ott ma jobb esetben gabonaföldeket, rosszabb esetben csak füvet találunk
Magyar Péter aláhúzta: ugyan ma már sok területen egyre inkább automatizált a hazai mezőgazdaság, ami adatalapú termelést és kutatás-fejlesztést is jelent. Azonban ha még inkább együtt dolgoznánk a természettel, az sok problémát meg tudna oldani.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!