Sokáig titokban tartotta a kormány, mennyi esélye van egy párnak ma Magyarországon arra, hogy lombikbabája szülessen. A nemrég nyilvánosságra hozott – erősen kozmetikázott – számok alapján nem véletlenül: a magyar klinikák hatékonysága elmarad az európai átlagtól, tízből kevesebb mint két nő jár sikerrel.
Szakemberek szerint ennek egyik oka a magas életkori korlát, de szerepet játszanak a nem engedélyezett eljárások és a családok otthonteremtési kedvezménye (csok) is - írja a Hvg.hu.
Milliárdokat öntött a meddőségi kezelésekbe a kormány, ennek ellenére csökkent a kezelések hatékonysága Magyarországon. A hatékonyság ez esetben azt jelenti, hogy az összes elvégzett kezelésből hány gyermek született.
Az ezt alátámasztó adatokat Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára egy írásbeli kérdésre feltett válaszban a parlament honlapján hozta nyilvánosságra, bár ő sikertörténetként utalt a meddőségi klinikák államosítására.
Ha csak a nyers adatokat nézzük, akkor sem nehéz észrevenni, hogy az elmúlt néhány évben – állami milliárdok ide vagy oda – csökkent a magyar lombikkezelések hatékonysága – írja a lap.
Többen azt is meglepőnek tartják, hogy az adatok szerint egy év alatt majdnem háromezer beavatkozással többet végeztek az országban, mint korábban. A lap kérdéseire sem a Belügyminisztérium sem a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő nem válaszolt.
Magyarországon évente több ezer pár választja a külföldi klinikákat a siker érdekében, ahol nemcsak több eljárást végezhetnek el, hanem a versenyhelyzet miatt az intézményeknek is érdekében áll, hogy minél magasabb sikerrátával dolgozzanak.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!