A mesterséges intelligencia alkalmazása nélkülözhetetlen a vállalkozások többségénél. Néhány év múlva már az lesz furcsa, ha egy vállalkozás nem használja az AI-t a szervezeti rendszerében. A Budapest Corvinus Egyetemen tartott kerekasztal-beszélgetésén a szakértők elmondták: „El kell fogadni, hogy mennyi mindent nem tudunk, és alkalmazni kell a generatív AI-t legalább a vezetői döntések előkészítésében és támogatásában”.
„Megtörténhet, hogy az AI világkatasztrófához vezet, de ez csak valamilyen emberi cselekedet felnagyítása lehet, nem önállóan a mesterséges intelligenciáé” – húzta alá Dörlfer Viktor, a University of Strathclyde docense, a „What every CEO should know about AI” című könyve szerzője a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) mesterséges intelligencia (AI) témában tartott kerekasztal-beszélgetésén.
Lóránd Balázs, a Continental Autonomous Mobility Hungary vezetője elmondta: a gép gyorsabban képes észlelni például az akadályokat, mint az ember. Ideális esetben pont ezért sokkal biztonságosabb az önvezető autó. Korábban mi is megírtuk, hogy csak úgy tudjuk megelőzni a halálos baleseteket, ha nem az emberek vezetnek, hanem a gépek, akik képesek akár egymással is kommunikálni az utakon.
A gazdaság és az üzleti élet legfrissebb hírei az Economx.hu hírlevelében.
Küldtünk Önnek egy emailt! Nyissa meg és kattintson a Feliratkozás linkre a feliratkozása megerősítéséhez.
Ezután megkapja az Economx.hu Hírleveleit reggel és este.
A szakértő kiemelte: a hagyományos programozásnak vannak határai, hiszen nem elegendők már az olyan feltételezések, hogy milyen színű a tábla vagy milyen felirat szerepel rajta. Neurális hálókkal kellene végezni ezt a feladatot, amelynél egy tanító adathalmazt kap a számítógép. Olyan, mint amikor egy gyermeknek elmagyarázzuk, hogy „ez és ez egy autó” és utána a harmadiknál már magától mondja, hogy „apa, ez egy autó”. Valahogy így működik a képfeldolgozás is, amelyet egy neurális alapú szoftverebe integrálva sokkal biztonságosabb közlekedést érhetünk el.
„Mindenki szeretne foglalkozni a mesterséges intelligenciával, látják benne az erőt és a lehetőséget” – erről már Lőcsei Tamás, a PwC Magyarország vezérigazgatója beszélt, aki szerint fontos, hogy a vállalatok minél több hasznosítási lehetőséget kidolgozzanak.