Parragh László védelmébe vette a kata módosítását gyakorlatilag ugyanazon az alapon, mint a kormány, vagyis hogy sokan adót optimalizáltak ezzel a lehetőséggel és ez igazságtalan. Számoltak azzal, hogy lesz egy elégedetlen tömeg, de Parragh Lászlót elszomorítja hogy az a 85-87 százalék, aki fizeti a közterheket, közömbösen megy el a történet mellett. Azok, akiket nem érint a módosítás, most csendben konstatálják, hogy végre valaki megszólalt és helyrebillentette az igazságtalan közteherviselést - mondta a portálnak.
Az interjúban a következőket mondta még az MKIK elnöke:
- A vállalkozásoknak és a munkavállalóknak a többsége lényegesen több adót fizet, mint aki katázik. Akik eddig kevesebbet fizettek, azoknak a közterheit hozzáigazítja a kormány ahhoz, amennyit a többiek eddig is fizettek.
- Az egyéni vállalkozók számára a vállalkozási szja (tételes költségelszámolás) vagy az általányadózás a reális alternatíva, katás Bt-k számára a társasági adó vagy a kiva szerinti adózás jelenthet opciót.
- Ő inkább fokozatosan emelte volna a kata adóját.
- Kevesen fognak feketézni a volt katások közül, hiszen az elmúlt években "láthatóvá váltak". Inkább sokan visszamennek alkalmazásba.
- Nem számít komoly inflációs nyomásra a katatörvény módosítása miatt.
- Az új rendszerben 70-80 ezer vállalkozás maradhat a katában.
- Nem megy át mínuszba idén a GDP, de erőteljes gazdasági hatásokkal számol a szakember.
- Az MNB már nem képes megfékezni az inflációt. A Fed és az EKB hatalmas erő, míg az MNB egy nagyon kis jegybank, nem csoda, hogy most ilyen nagy a gond.
- A forinton nincs fékpedál. Folyamatában lehet menedzselni az árfolyamot, 2-3 év távlatában. Az MNB-nek fel kellett volna vállalni korábban, hogy befolyásolják a forint árfolyamát.