A legtöbb elemző azzal számolt, hogy ha a kamatszint eléri a 2,50 százalékot, a jegybank leáll a további kamatcsökkentéssel - jegyezte meg az interjút idéző Dow Jones. Az MNB monetáris tanácsának a tagja rámutatott arra, hogy ha a keddi kamatdöntés után nyilvánosságra hozott jegybanki közleményben említett külső kockázatok mérséklődnek, és kedvező fordulat áll be, akkor a monetáris tanács számára megnő a lehetőség a manőverezésre. (A szakemberrel a Napi.hu is készített interjút, ezt ide kattintva olvashatja!)
Pleschinger Gyula az interjúban úgy fogalmazott, hogy nagyobb a valószínűsége a külső feltételek javulásának, mint a romlásának. Magyarország adósi besorolása feljavításának esélyével kapcsolatban az MNB monetáris tanácsának a tagja azt mondta, hogy a felminősítés lassú ütemű lesz, de mára időszerűvé vált. Pleschinger Gyula szerint elképzelhető, hogy ez még az év vége előtt megtörténik. Kijelentette, hogy a forint jelenlegi árfolyamszintje "nem tragikus" a gazdaság szempontjából. Emlékeztetett egyúttal arra, hogy az MNB-nek nincs árfolyamcélja, mint ahogy - saját közlése szerint - a Nemzetgazdasági Minisztériumnak sincs.
Kedden a monetáris tanács újabb történelmi mélypontra, 0,10 százalékponttal 2,5 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot. Az MNB 2012 augusztusában kezdett bele monetáris enyhítési ciklusába, akkor a jegybanki alapkamat 7 százalékon állt.
A keddi kamatcsökkentést indokolva a tanács megállapította, hogy az ország kockázati megítélésének enyhe javulása adott mozgásteret az alapkamat óvatos csökkentésére.