2014 júniusában a foglalkoztatók összesen 79 ezer üres álláshelyet jelentettek be, amely az előző év azonos időszakához képest több mint kétszeresére emelkedett. Az újonnan bejelentett állások 74 százalékához igényeltek a foglalkoztatók támogatást. A legtöbb új munkaerőigény Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar és Borsod-Abaúj-Zemplén megyébe koncentrálódott, ezeken a területeken jelentették be az állások több mint egyharmadát.
Az év hatodik hónapjában összesen több mint 185 ezer álláslehetőség állt rendelkezésre, amelyből a zárónapon mintegy 79 ezer maradt betöltetlen. Az újonnan bejelentett támogatott álláshelyek száma 58,500 volt, ezek 93,6 százaléka a közfoglalkoztatás valamely eszközét takarta. Egy év alatt jelentős bővülés történt, a támogatott álláshelyek száma több mint két és félszeresére emelkedett.
A legnagyobb támogatott munkaerőigény-kínálat Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar megyében volt.
A júniusban újonnan bejelentett nem támogatott álláshelyek száma meghaladta a 20 ezret, ez egy hónap alatt 26,6, egy év alatt pedig 29,8 százalékos növekedést jelent. A legnagyobb munkaerő-kereslet Budapesten volt, de 1000 feletti volt a támogatás nélkül betölthető álláshelyek száma több megyében is: Győr-Moson-Sopronban, Hajdú-Biharban, Vasban, Békésben, Pest megyében, valamint Bács-Kiskun, Szabolcs-Szatmár, Komárom-Esztergom és Veszprém megyében.
Júniusban a nyilvántartott álláskeresők aránya a gazdaságilag aktív népességhez viszonyítva 10 százalék volt, a munkavállalási korú népességhez mért relatív ráta pedig 6,3 százalék.
A Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) által használt definíció szerinti 15-74 éves munkanélküliek száma a 2014. március-májusi gördülő negyedévben csaknem 357 ezer volt, ami 8 százalékos munkanélküliségi rátának felelt meg. A munkanélküliségi ráta az előző év azonos időszakához képest 2,5 százalékponttal volt kevesebb.
A nyilvántartásban júniusban 56 ezer pályakezdő szerepelt, arányuk az összes álláskereső között 12,8 százalékot jelentett. A legtöbb pályakezdő fiatalt Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyékben tartották nyilván, de e két megye mellett még jelentős a Hajdú-Bihar megyében regisztrált pályakezdő álláskeresők száma is. A pályakezdők aránya az összes álláskereső között a fővárosban volt a legalacsonyabb, 6,3 százalék.
Az NMH adatai szerint a tartósan, egy éven túl nyilvántartásban lévő álláskeresők száma tovább csökkent az előző hónaphoz és az előző év júniusához képest is. Előző évhez képest közel harmadával esett vissza a tartós álláskeresők száma. A 113,100 tartós állás nélküli az összes álláskeresőhöz bő egynegyed részét tette ki júniusban.