Szerdán a kormány további 367 milliárd forintnyi, a jövő évi költségvetést érintő kiigazító intézkedésről döntött annak érdekében, hogy az Európai Bizottság (EB) is teljesíthetőnek lássa jövőre a GDP-arányos 2,7 százalékos költségvetési hiányt. Matolcsy György szerint a lépések fájdalmasak, de szükségesek ahhoz, hogy az ország kikerüljön a túlzottdeficit-eljárás alól. (A bejelentett változásokat sokan kommentálták, volt, aki a cafeteriát féltette, de - miközben néma maradt az IMF - megszólaltak a londoni elemzők, míg volt aki az OTP-t ért veszteségeket próbálta meg felmérni.)

Rogán Antal ennek kapcsán azt mondta, hogy a tranzakciós illetéket a pénzintézetek fizetik; a bankok nem tehetik meg, de nem is fogják az illetéket teljes egészében a lakosságra terhelni. Hozzátette, ezzel együtt arra oda fognak figyelni arra, hogy ne lehessen kartellszerű összejátszás a bankok között. Ha azt tapasztalják, hogy a bankok közötti verseny sérül, a Gazdasági Versenyhivatal közbelép. Rogán Antal azt mondta, egy átlagember több borravalót ad egy évben, mint amennyi tranzakciós illetéket fizetni fog.

A cafetériát érintő változásokról szólva közölte, mérsékelni akarták és fogják is a cafetéria adóelőnyét, de az a most bejelentett változásokkal együtt is megmarad. Rogán Antal kiemelte: a közműadót sem "jó kedvükben" vezetik be, hanem azért, mert az ebből származó bevételeket akarják a közösségi közlekedés javítására fordítani, Budapesten és vidéken egyaránt.

A gázár sávos emelésétől azt várják: az a nagy fogyasztókat arra ösztönzi majd, hogy költséghatékonyabb módszerre álljanak át. A Fidesz frakcióvezetője ennek kapcsán azt is elmondta, hogy a villamos energia ára esetében is lesz majd egy állami árszabályozás.