Az első határozat a "Diósgyőri Városrész Testgyakorló Kör Sportegyesület észak-magyarországi és felvidéki sportfejlesztési
programjának megvalósításához szükséges forrás biztosításáról" címet viseli.
Ebben szerepel a diósgyőri multifunkciós sportcsarnok kialakítása birkózótermekkel és kiszolgáló egységekkel, valamint orvosdiagnosztikai és rehabilitációs központtal; a salgótarjáni Szojka Ferenc Stadion rekonstrukciója és az Öblös Sporttelep területén edzőközpont kialakítása; az egri Szentmarjay Tibor Stadion rekonstrukciója és az Északi Sporttelep területén edzőközpont kialakítása, továbbá a felvidéki labdarúgó akadémia létrehozása. Mindezekre a kormány 9 milliárd 974,5 millió forint támogatást hagyott jóvá.
A kazincbarcikai sportélet fejlesztéséhez 492 millió forintot adott a kormány. Ebből úgy kell fejleszteni az Akácfa utcai sportpályát, hogy az megkapja az NB II-es licenszet.
A Komáromi Futball Club által használt sportlétesítmény fejlesztése 1,8 milliárd forintba kerül. Ebből elbontják a futballpálya körül meglévő földsáncot, új fűtött füves és egy műfüves pályát építenek, továbbá felújítják az öltözőket és új lelátót is építenek.
A Sajóvölgye Focisuli Sportegyesület fejlesztéséhez 200 millió forintot hagyott jóvá a kormány.
Végül a Székelyföld Labdarúgó Akadémia működéséhez és alközpontjainak fejlesztéséhez szükséges többletforrás
biztosításáról döntött a kormány. A Székelyföld Labdarúgó Akadémia, a tavalyi működési költségeiből hiányzó 80 millió forintot kapja meg.
Az alközpontok fejlesztése pedig a következők szerint történik: Székelyudvarhelyen 60×40 méteres műfüves pálya épül világítással, összesen 40 millió forintból, Marosvásárhelyen műfüves nagypálya épül világítással, 100 millió forintból, Kézdivásárhelyen műfüves nagypálya épül világítással, szintén 100,0 millió forintból, a Márton Áron Tehetséggondozó Központ Kollégiuma 93,2 millió forintot kap. Ezek együtt 320 millió forintot tesznek ki.