A közlemény szerint 2018. január 1-jétől valamennyi nem vezető beosztású munkavállaló alanyi jogú bérfejlesztésben részesül, amennyiben a garantált bérminimum emelésével a béremelése nem érte el a munkakörönként meghatározott 9-12 százalékos mértéket.
A felsőfokú végzettséget igénylő munkakörökben a diplomás minimálbér főiskolai végzettségnél 300 ezer forintra, az egyetemi végzettség esetén 340 ezer forintra emelkedik.
A vasutas életpályához kötődő bértábla értékei az adott kategóriához tartozó alapbérsávok alanyi jogú bérfejlesztésének százalékos mértékével emelkednek - írták a közleményben. (Ha nincs béremelés, jön a sztrájk - ezt olvasta.)
Más-más emelést kapnak a dolgozók
A megállapodás szerint a munkáltatók az irányításuk alá tartozóknak differenciált alapbéremelést adhatnak az érintett munkakör munkaerőpiaci helyzetét, leterheltségét, az utánpótlás-biztosítást, a bérfeszültségek kezelését, valamint a munkavállalók érdekeit, végzettségét, szaktudását, tapasztalatát és elkötelezettségét figyelembe véve. Béremelésben részesülhetnek továbbá a kiemelkedően teljesítő alkalmazottak, a vasúti járművezetőinek balesetmentességét ösztönző bérpótlékról szóló megállapodást pedig egész évre meghosszabbították.
A munkavállalók emellett bruttó 271 400 forintnyi választható béren kívüli juttatásban, valamint nettó 92 900 forint alanyi jogú béren kívüli juttatásban részesülnek.
A választható juttatások köre két új elemmel bővül: valamennyi munkavállalónak lehetősége lesz diákhitel-törlesztési támogatás, valamint mobilitási célú lakhatási támogatás igénybevételére is.
Tovább nő a munkáltató által nyújtott önkéntes nyugdíjpénztári tagdíj-kiegészítés, amelynek mértéke önkéntes nyugdíjpénztári tagság esetén 2018. január 1-jétől a munkavállaló alapbérének 3,5 százaléka - írta a közleményre hivatkozva az MTI.
Állás.hu - Általános szöveg
Keressen állást vagy keressen munkaerőt egy olyan újgenerációs állásportálon, amely valódi, pontos egyezőség alapján rangsorolja a jelentkezőket - kattintson az allas.hu oldalra!