A Mol megvásárolta a az O&GD Endrőd környéki gázmezőit és az ehhez kapcsolódó infrastruktúrát – közölte a Mol az MTI-vel kedden.

A mintegy ezer négyzetkilométeres területen 29 szénhidrogén-termelésre kiképzett kút található, a napi termelés körülbelül 1000 hordó egyenértéknyi. A bányatelkek hosszabb távon is kulcsszerepet tölthetnek be a belföldi energiaellátásban, mert kutatási lehetőségeket kínálnak. A megállapodás megfelel a vállalati stratégiának, amely a szénhidrogén-termelésre és az energiabiztonságra összpontosít – írták.

A társaság a közlemény szerint bízik abban, hogy a Békés vármegyei gázmezőkkel fellendítheti a belföldi kitermelést és megerősítheti az ország energiafüggetlenségét.

A Mol csaknem 1300 kőolaj- és földgázkutat üzemeltet jelenleg Magyarországon, és 150 milliárd forintot fektet be itt a kőolaj- és földgázkitermelésbe a következő 3 évre.

A cégcsoport tavaly a belföldi termelésből 600 ezer tonnával a kőolaj 47 százalékát, másfél milliárd köbméterrel pedig a földgáz majdnem 80 százalékát biztosította, teljes kitermelési portfóliójában Magyarország aránya a legjelentősebb csaknem 40 százalékkal.

A Mol és az O&GD évek óta együttműködik, 2024-ben közös munkájuk eredményeként Tura közelében fedeztek föl kőolajlelőhelyet – emlékeztettek. A korábbi közleményük alapján az endrődi gázmező adásvételéről 2024 decemberében állapodtak meg. Az O&GD a holland Sand Hill Energy leányvállalata, 2013-as alapítása óta számos gázlelőhelyet fedezett föl Magyarországon, három kutatási koncessziójukban a Mol 49 százalékos részesedéssel rendelkezik – olvasható a vállalati honlapon.

A Mol a BÉT prémium kategóriás kibocsátója, részvényei hétfőn 2930 forinton zártak, árfolyamuk egy éven belül 2558 és 3090 forint között változott – jegyezték meg.

Új dobással állt elő a Mol: akkumulátoros energiatárolót építenek

A Mol Petrolkémia Tiszaújvárosban tervez villamosenergia-tároló rendszert létesíteni. Közel 6,6 milliárd forintot áldoznak a projektre, melynek jelentős része uniós forrás. Bővebben.