A versenyben való részvétel egyetlen feltétele, hogy a nevező startupok legalább felerészben hölgy tagokból álljanak. Az eddigi hazai versenytapasztalatok szerint a mobil, a biotechnológiai fejlesztések, a divat, művészet és a gasztronómia területéről számos sikeres, befektetést kapó ötlet valósult meg - olvasható a szervezők közleményében.
A versenyt hagyományteremtő céllal indították 2014-ben, lényege azonban nem csak maga a verseny, hanem egy olyan, női vállalkozói közösség építése, amely hosszútávon is segítséget nyújt a tagok számára és elősegíti azok szakmai fejlődését, érvényesülését.
Áttörhet, aki az élvonalba kerül
A Women Startup Competition esemény korábbi nyertesei és döntősei, sorra kaptak olyan befektetéseket és támogatásokat, amivel nemcsak nemzetközi utazásaikat és kapcsolatépítési tréningeiket fedezték, hanem olyan piacépítési lehetőségekhez is jutottak, amellyel meg tudták vetni a lábukat a tengerentúli országokban is.
Itt megemlíthető a legutóbbi nyertes, az autista gyerekek kommunikációs integrációját támogató Gubbio csapatáról, akik az elmúlt pár hónapban, a Szilícium-völgyben promotálták terméküket, befektetőik jóvoltából. A SameBug csapata pedig Magyarországon elsőként jutottak hozzá a bostoni MIT ösztöndíj programjához vagy a korábbi versenyt nyert, míg a Teddy the Guardian 400 ezer dolláros befektetést kapott a múlt évben.
Bár maga a verseny döntője csak 2016. március 21-én lesz, érdemes korábban beadni a nevezéseket, mert a februári elődöntőben, az addig kiválasztott 12 döntősön kívül, további egy csapat is bekerülhet végső döntőbe, közönségszavazással - hívják a figyelmet a rendezők.