A Somogy megyei Nagyatádon működő fürdőnek nem volt jó éve: a nyár közepén derült ki, hogy nem kapnak állami támogatást a tervezett fürdőfejlesztés első üteméhez, pedig már a pénz is az önkormányzat számláján volt, de vissza kellett utalniuk.
Ezen felül az energiaárak növekedését is megszenvedik. A város szerdai képviselő-testületi ülésére benyújtott előterjesztésből kiderült, hogy a gyógyfürdőnek tavaly 8,88 millió forint villamosenergia-költsége volt, ami jövőre várhatóan évi 46,2 millió forintra nő. Emiatt a városi uszoda mellett a gyógyfürdő nyitvatartási idejéhez is komolyan hozzá kell nyúlniuk. Az uszodából és a gyógyfürdőből még idén 6 főt elbocsátanak – írja a portál.
A november második hetétől életbelépő változások a fürdő gyógyászatát nem érintik. Hétfőtől péntekig 7 és 15 óra között tartanak nyitva. A legjelentősebb változás a keddi napokra vonatkozik, ekkor csak a gyógykezelésekre érkezőket fogadják és ők is csak a benti gyógymedencéket használhatják 8 és 14 óra között.
- Hétfőnként és csütörtökönként jóval korábban zár a fürdő, a kinti medencék 9 és 12 óra, a benti medencék 8 és 14 óra között használhatók.
- A hét többi napján (szerda, péntek, szombat, vasárnap) 18 órakor zárnak a kinti és a benti medencék, ezeken a napokon a kültéri medencék reggel 9-kor nyitnak.
- A belső medencék szerdán és pénteken reggel 8 órakor, szombaton és vasárnap reggel 9 órakor nyitnak.
Emeltek a belépőjegyek árain is
Jelenleg egy felnőtt napijegy 2200 forintba, nyugdíjasoknak és diákoknak 1600 forintba kerül. A helyi lakosoknak ezért a két jegytípusért 1600 és 1200 forintot kell fizetniük.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Ausztria térdre rogyott, ez már a lakosság előtt sem titkolható

Megvan a bűnös, ez okozta a pénteki borzalmas földindulást

Megvan a bukás oka: túl rondák a német autók?
Brutális ukrán támadás, halálos sebet kaphatott az orosz gázellátás

Népharag zúdul a láncokra Európában, a vásárlók elmossák az élelmiszerinflációt

Tízezres órabér, és akár még nyaralhat is - mégis lasszóval kell fogni a munkaerőt?

Távolodunk a 400-as eurótól, így zárta a napot a forint
Recseg Németország: több tízezerrel nőtt a munkanélküliek száma egy hónap alatt

Bemondták a tíz százalékos áremelést - Gazdasági kényszer nyomasztja a burkolókat is
