A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) adatai szerint 1 milliárd forinttal nőttek a BKV bevételei a 2011 januári adatokhoz képest, és a trend idén is folytatódhat. 2011-ben az eseti jegyek és a teljes árú bérletek forgalma 1,5 százalékkal nőtt, a 24 órás jegy eladása pedig 17 százalékkal haladta meg az előző évi szintet. Ez részben annak is köszönhető a BKK szerint, hogy a vendégéjszakák száma egy év alatt 4,5 százalékkal emelkedett, és a külföldi látogatók szívesen használják a BKV járatait. A 24 és 72 órás jegyek érvényességét a MÁV-Start vonataira és a Volánbusz járataira is kiterjesztették, áruk pedig évek óta változatlan.

A bérletek értékesítése átlagosan 5 százalékkal nőtt idén januárban, 2011-hez képest pedig 1 százalékkal többen vettek teljes árú bérletet, 9,6 százalékkal több tanuló- és 9,1 százalékkal több nyugdíjasbérlet fogyott ebben az időszakban. A kisgyerekesek bérletéből 16 százalékkal több fogyott, ami a BKK szerint annak is köszönhető, hogy 2012-től a budapesti lakcímmel rendelkező szülők szélesebb köre használhatja ezt a bérlettípust (2012-től nemcsak a gyesen lévő szülőknek, hanem a gyed-et vagy tgyást igénybe vevőknek is jár a kisgyerekes bérlet).

A központ MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a BKK és a BKV intézkedései, így a közterület-felügyelők bevonása, a tarifastruktúra változásai, a 2011-ben és 2012-ben is befagyasztott árszint miatt növekedtek a bevételek, kevesebb volt a bliccelő. Közleményük szerint az idén januári adatok is várakozáson felül alakultak, így folytatódhat a bevételek növekedése.

A jegyek és bérletek forgalmának növekedésében a BKK szerint meghatározó a szerepe az üzemanyagárak folyamatos emelkedésének, illetve a jegyellenőrzés szigorításának is. 2011 januárját és 2012 januárját összehasonlítva 3,5 százalékkal vásároltak többet a különböző jegytípusokból. Ezen belül a 24 órás jegyek eladása 12, a 72 órás és heti jegyeké 16, a Budapest kártyáé pedig 6,5 százalékkal emelkedett.