A háromoldalú (a kormányt, a munkaadókat és a munkavállalókat képviselő) fórum állandó bizottságának összehívását sürgetik levélben a VKF munkavállalói és munkáltatói oldal képviselői.

A levélírók felkérték Kutnyánszky Zsolt iparért és munkaerőpiacért felelős államtitkárt, mielőbb hívja össze a testületet, hogy sürgősen érdemben tárgyalhassanak az energiaválság és a fokozódó infláció következtében kialakult gazdasági helyzetről, s annak a munkavállalókat, munkáltatókat és az országos bértárgyalásokat is érintő hatásairól.

Ebben a helyzetben kiemelten fontos intézményesített párbeszéd keretei között megvitatni a problémákat – áll a levélben, amelynek aláírói

  • az Általános Fogyasztási Szövetkezetek és Kereskedelmi Társaságok Országos Szövetsége (ÁFEOSZ-Coop Szövetség, KÉSZ) képviseletében: Zs. Szőke Zoltán elnök,
  • a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége képviseletében: Rolek Ferenc alelnök,
  • a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége képviseletében: Perlusz László főtitkár,
  • a Független Szakszervezetek Demokratikus Ligája képviseletében: Doszpolyné Mészáros Melinda elnök,
  • a Magyar Szakszervezeti Szövetség képviseletében: Zlati Róbert elnök,
  • a Munkástanácsok Országos Szövetsége képviseletében: Palkovics Imre elnök.

Szó sem lehet egy számjegyű minimálbér-emelésről!

Végezetes hiba lenne egy számjegyű minimálbér-emeléssel beérni, hiszen még a mértéktartó gazdasági előrejelzések sem zárják ki az év végi 20 százalékos inflációt -  közölte kedden a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ), miután a napokban kiderült, már augusztusban is 15,6 százalékkal romlott a pénz. A MASZSZ nehéz tárgyalásokra készül a kormány és a munkáltatók képviselőivel; ugyanakkor aggódik az energiaáremelés következtében bezárni kénytelen vállalkozások munkavállalói miatt.