Carles Puigdemont és társai 2017 októberében menekültek Belgiumba, miután a spanyol kormányzat törvénytelennek minősítette a Katalónia függetlenségéről szóló népszavazást, a referendum szervezői ellen pedig eljárást indítottak. 2019-ben Puigdemont-t valamint két társát, Toni Comin egészségügyi-, és Clara Ponsati oktatási minisztert is beválasztották az Európai Parlamentbe, így automatikusan mentelmi jogot kaptak.
Februárban az EP jogi bizottsága már megszavazta a három egykori katalán kormánytag mentelmi jogának felfüggesztését. Ez rutineljárásnak számít, az előző parlamenti ciklusban hatvan ilyen ügyről döntöttek - olvasható a portálon.
Spanyolország már többször megpróbálta elérni a katalán politikusok hazatérését, de eddig se a belga, se a német, se a brit bíróságok nem teljesítették a kérésüket. A mentelmi jog felfüggesztésével azonban szabaddá válik az út letartóztatásuk és kiadatásuk előtt.
Tájékoztatás
A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja részeként valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Ijesztő dolgot találtak a Covid-oltásokban, a szomszédban már nem kérnek belőle

Újabb szigor jön az egészségügyben

Nem fogja elhinni, hogy kiknek adta Ferenc pápa az utolsó vagyonát

Trump többször feltette a kérdést Orbánnak: „Viktor, mikor léptek már ki az Európai Unióból?”

Sírba viszik a titkokat, Faraday-kalitka lesz a Sixtus-kápolnában

Kamatugrás: közel 8 százalékra vált az egyik legnépszerűbb állampapír

Nem maradt választásunk: elbuktuk az eurószázmilliókat

Ausztriának befellegzik, jön a recesszió

Drasztikusan csökkentek a keresetek – így nyomták le a futárbéreket
