Az euróövezeti gazdasági hangulatindex hónapok után a legmagasabb értékére emelkedett februárban az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága, a DG ECFIN csütörtökön publikált jelentése alapján – számol be az MTI.

Az eurózóna gazdasági hangulatmutatója februárban a 96,0 pontos várakozásokat meghaladva 96,3 pontra emelkedett a januári 95,3 pontról.

Mint hozzáfűzték,

ez az elmúlt öt hónap legmagasabb szintje.


A feldolgozóiparban enyhült a pesszimizmus, a mutatószám mínusz 11,4 pontra ugrott a januári mínusz 12,7 pontról a termelési volumennel szembeni várakozások javulásának, a rendelésállomány aktuális szintje növekedésének és a késztermékkészletek kedvezőbb alakulásának köszönhetően.

Továbbra is gyászos a fogyasztói hangulat az eurózónában

Javulni tudott az euróövezetben a fogyasztói hangulat februárban, igaz, még mindig nem szakadt ki a negatív tartományból. Részletek.

A fogyasztók is kissé kevésbé bizonyultak pesszimistának, a mutatószám mínusz 13,6 pontra nőtt mínusz 14,2 pontról, ami négy hónapja a legmagasabb érték, összhangban az előzetes becslésekkel. A háztartások várható pénzügyi helyzetéről és a múltbeli pénzügyi helyzetről alkotott véleménye lényegében változatlan maradt.

A szolgáltatóiparban romlott a hangulat, a mutatószám 6,2 pontra csökkent 6,7 pontról a romló keresleti várakozások közepette. A kiskereskedelemben változatlanul mínusz 5,3 ponton pesszimista hangulatot tükröz a mutatószám.

Makacs számok: így teljesít a gazdaság a „hanyatló nyugaton” és a Kárpátok bércei közt

Hogyan alakult az Egyesült Államok, Európa és azon belül Magyarország gazdasági helyzete a makrogazdaság egyik legfőbb fokmérője és az ezzel összefüggő munkaerőpiac állapota alapján? Száraz adatok értelmezésére vállalkozó cikkünkben ezt jártuk körül, és helyeztük kontextusba az Atlanti-óceánon innen és túl.  Bővebben.