A Bild.de arról számol be, hogy a Rheinmetall megépíti tervezett páncélosgyárát Ukrajnában annak ellenére, hogy Vlagyimir Putyin elnök legitim célpontnak minősítette már az építési területet is, nem beszélve a kész gyárról, amelyet bombázni fog. Ilyen körülmények között nem sok értelme van az építkezésnek, de a Rheinmetall vezérigazgatója, Armin Pappergreer azt nyilatkozta, hogy a cég saját maga fogja megszervezni a hatékony légvédelmet.
Hazaküldött németek
A Zeit.de szerint a tényleges brit uniós kilépés és a határellenőrzés megszigorítása óta megemelkedett a belépések megtagadásának száma. Tavaly 17 ezer uniós állampolgár belépését tagadták meg, közülük 805 német volt, ami elég különös, hisz elég nehéz érveket találni, hogy egy német polgár miért ne látogathatna a szigetországba. Vannak persze olyan objektív elfogadható okok mint az útlevél hiány vagy lejárta, és ez az utazók figyelmét elkerülheti, mivel korábban elég volt a személyi az utazáshoz, és Európa nagy részében most is elég. A visszautasítás okait ugyanakkor nem részletezték.
Lufi a DAX szárnyalása?
A Süddeutsche Zeitung a német tőzsde hónapok óta tartó szárnyalásáról ír, ugyanakkor egy súlyos problémát lát: a német tőzsdei cégek profitja nem emelkedik olyan ütemben, mint a részvényárak, sőt, egyenesen csökkenő a trend. Ez általában is aggasztó a jelenség a tőzsdéken, hisz az árak erősen elszakadnak a fundamentumoktól. Ha nem kezdenek szárnyalni a cégeredmények, előbb-utóbb az árfolyamokban jön a mélyrepülés.
Alacsony volt a német születésszám tavaly, nem úgy, mint 2021-ben
A Spiegel.de szerint tavaly sok éve a legalacsonyabb születésszámot regisztrálták Németországban: 739 ezer gyermek született, közel 57 ezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban. Ebben persze a járványnak is szerepe lehetett, hisz 2021-ben zajlott az oltási szezon, ami sok párt a gyermekvállalás elhalasztására ösztönözhetett, és ez a tavalyi születésszámban mutatkozhat. Érdekesség, hogy az előző év, 2021 a legnagyobb születésszámot hozta 1997 óta.