A megválasztott alelnök a Fox televízió vasárnap délelőtti politikai vitaműsorában leszögezte: ő nyáron csatlakozott Trump kampánycsapatához, és az egyetlen kapcsolatuk az amerikai néppel volt. A kérdésre, amely konkrétan azt firtatta, hogy Oroszországgal vagy orosz személyiségekkel volt-e kapcsolata a Trump-kampánynak, Mike Pence hangsúlyozta: nem volt. "Miért is lett volna" - tette hozzá.
Pence kitért azokra a sajtójelentésekre is, amelyek szerint Michael Flynn altábornagy, leendő nemzetbiztonsági tanácsadó többször is találkozott a Washingtonban akkreditált orosz nagykövettel az után, hogy decemberben Obama elnök szankciókat léptetett életbe Oroszország ellen és orosz diplomatákat utasított ki. A leendő alelnök hangsúlyozta, hogy Flynn altábornagytól származó információi szerint ezeken a megbeszéléseken nem volt szó a Moszkva elleni szankciókról.
A Flynn és az orosz nagykövet közötti megbeszélésekről már pénteken is szó esett az amerikai sajtóban, és akkor Nancy Pelosi, a demokraták képviselőházi frakciójának vezetője azt nyilatkozta: ilyen találkozó teljesen természetes, minden nagykövet kapcsolatot tart a fogadó ország politikusaival.
Utalva Donald Trump interjújára, amely péntek este a The Wall Street Journalban jelent meg, Mike Pence leszögezte: "a megválasztott elnök egyértelművé tette, hogy pillanatnyilag szörnyű a viszonyunk Oroszországgal, és eltökélt abban, hogy megvizsgálja a kapcsolatok javításának lehetőségeit". Az Iszlám Állam nevű terrorszervezet és más terrorista csoportok elleni küzdelem közös célokat ad az Egyesült Államoknak és Oroszországnak.
Az Iszlám Állam közös ellenségünk, és a lehetőség, hogy Oroszországgal együtt vadásszuk le és pusztítsuk el az Iszlám Államot, rendkívül fontos, elsődleges a hivatalba lépő kormányzat számára
- fogalmazott.
Pence határozottan elítélte és felelőtlennek nevezte, hogy nyilvánosságot adtak annak az ellenőrizetlen és állítólagos hírszerzési információkat tartalmazó dossziénak, amely szerint Moszkvának kompromittáló információi lennének Donald Trumpról.
Óvatosabban kellene tweetelgetni
Ugyancsak a Fox televízió vasárnap délelőtti politikai vitaműsorában nyilatkozott John Brennan, a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) leköszönő vezetője is. Brennan, felháborítónak találta, hogy Donald Trump a héten - a Buzzfeed dossziéjának nyilvánosságra kerülése után - az amerikai hírszerző közösséget a náci Németországgal azonosította. Trump ugyanis az egyik Twitter-üzenetében azzal vádolta meg a hírszerző ügynökségeket, hogy gyakorlatuk a náci Németországban volt honos gyakorlatra emlékezteti őt.
A CIA leköszönő vezetője továbbá úgy vélte, hogy a megválasztott elnök nem látja át teljesen Oroszország által jelentett fenyegetéseket, az oroszok lehetőségeit, képességeit, és globális lépéseit.
Arra figyelmeztette Trumpot, hogy hivatalba lépése után "óvatosabban" nyilvánuljon meg Twitter-üzeneteiben.
A spontaneitás nem használ a nemzetbiztonsági érdekek védelmének, és meg kell értenie, hogy amikor beszél, vagy reagál valamire, akkor annak beható következményei és hatása van az Egyesült Államokra
- hangsúlyozta Brennan, majd hozzátette: "többről van szó, mint Trump úrról. Az Egyesült Államokról van szó".
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Rossz hír érkezett: alapjaitól kell újjáépíteni az M1-M0 csomópontot

Repülőgépeket kérhettek a tárgyalásokon az oroszok, ebből vásárolnának be

Fegyvertelenül vezérelné katonáit Ukrajnába a dán hadsereg feje, az oroszok „életveszélyt” kiáltanak

Napelem telepítéskor inkább a szomszéd, mint a napsütés számít

Szijjártó Péter bejelentést tett: fontos beruházást hoz Magyarországra a svéd vállalatcsoport

Ez történik a Trump-vámok miatt a piacon

Elárulták az amerikaiak, miért vették le Rogán Antalt a szankciós listáról

Inkább rá se nézzen a számlájára, ha ide fektetett be

Itt a vége: brutálisan megdrágul a meleg lakás ezeknél a fogyasztóknál
