A tüdő szöveteiben azonban az omikron tízszer lassabban szaporodik, mint a koronavírus eredeti változata - írja a Reuters tudományos kutatásokra támaszkodó, összefoglaló cikke az Euronews szemléje szerint. Az omikronnak a korábbi variánsoktól leginkább különböző tulajdonságainak beazonosítása segíthet megjósolni, milyen hatásai lehetnek - vélik kutatók.
A tünetek nélküli, de fertőzött emberek jelentősen hozzájárulhatnak a koronavírus továbbadásához, ami aztán a Covid19 betegség kialakulásához vezet. Ezt támasztja alá az a kedden publikált tanulmány is, mely szerint a megerősített fertőzöttek 40,5 százaléka világszerte tünetmentes.
"A tünetmentes fertőzések nagy aránya még inkább ráirányítja a figyelmet arra, hogy mennyire könnyű így továbbadni a vírust egy közösségben" - írta Min Liu és a kutatást végző kollégái a pekingi egyetemről. A kutatók szerint a hatóságoknak lenne feladata fényt deríteni arra, kik a tünetmentes hordozók, és akikről kiderül, hogy azok, "azokat az igazolt fertőzöttekhez hasonlóan, izolálva és kontaktkutatást végezve kéne kezelni."
A kutató szerint egy nagyon fertőzőképes vírus komolyabb lefolyású, akár halálos betegséget okozhat még akkor is, ha maga a vírus kevésbé lesz patogén, mint elődei. Ennélfogva és mindezt összevetve a kutatásunk eredményeivel, azt találtuk, hogy az omikron variáns részben képes az oltás vagy korábbi betegség által szerzett immunitást megkerülve fertőzni, vagyis nagyon jelentősen fertőző variánsról beszélhetünk.
Fontos tudni, hogy a betegség súlyosságának mértéke nem csupán a vírustól függ, hanem a megfertőzött személynek a fertőzésre adott immunválaszától.Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!