Meglepetést okoztak az Amerikai Kereskedelmi Minisztérium mai külkereskedelmi adatai. A külkereskedelmi hiány a várakozásokkal ellentétben nem nőtt, hanem 12,4 százalékkal csökkent - derül ki a jelentésből. Az export 0,1 százalékkal (181,2 milliárd dollárra) nőtt, az import viszont 2,7 százalékkal (227,2 milliárd dollárra) csökkent.
A Kínával szemben fennálló hiány 26 százalékkal (26 milliárd dollárról 19,4 milliárd dollárra) csökkent.
A Bureau of Labor Statistics szintén fél háromkor tett közzé adatokat a termelői árak márciusi alakulásáról. A főindex változatlan árszintet, az energia- és élelmiszeráraktól tisztított magárindex viszont 0,3 százalékos drágulást jelzett. Előbbi alul, utóbbi felülmúlta az elemzők várakozásait (+0,3, és +0,2 százalék).
A változatlan árszintet az olajárak csökkenése indokolhatta, ami abból is látszik, hogy (a februári 1,3 százalékos emelkedést követően) az energia-árindex havi szinten egy százalékos csökkenést jelzett. Drágultak viszont az élelmiszerek. A havi szinten 0,3 százalékos emelkedést a zöldségek és a sertéshús drágulása indokolta - derül ki a bontásból.
Éves szinten 2,8 százalékkal nőttek a termelői árak, az energia- és élelmiszerárak változásait figyelmen kívül hagyó magárindex azonban ha még csak minimálisan is, de gyorsabb (2,9 százalékos) drágulást jelzett. Utóbbi azért fontos, mert a Fed ezt az indexet tekinti az inflációs folyamatok szempontjából meghatározónak.
A márciusi fogyasztói árindexeket holnap közlik.