A Bertelsmann SE nettó nyeresége 35 százalékkal csökkent 2014-ben az egy évvel korábbihoz képest, részben rendkívüli kiadások, részben befektetések költségei, részben néhány olyan egyszeri bevétel elmaradása miatt, amelyek tavaly növelték a profitot - jelentette a MarketWatch. Európa legnagyobb médiavállalkozásának nettó eredménye 573 euró volt.
Ennek hátterében részben az állt, hogy a cég tulajdonában lévő magyarországi RLT Klub tévécsatornát (amely az RTL Group tagja) egy csapásra veszteségessé tette a reklámadó, s ezért a vállalkozás értékét 95 millió euróval csökkentették. Az EBITDA ennek ellenére 2,7 százalékkal, 2,37 milliárd euróra kúszott fel - ez az utóbbi hét év legjobb üzemi szintű eredménye -, miközben az árbevétel 3,1 százalékkal, 16,7 milliárd euróra nőtt.
A Bertelsmann az elmúlt években gyorsan bővítette digitális médiaportfólióját és profiljába felvette az elektronikus oktatási vállalkozásokat is. Tavaly 1,6 milliárd eurót fektettek be olyan beruházásokba, amelyektől a jövőben növekedést remélik - 2013-ban kétmilliárd eurót költöttek erre a célra.
A cégvezetés várakozásai szerint az új szakterületeknek köszönhetően középtávon elérhetik az évi 20 milliárd eurós árbevételt és az EBITDA-ráta 15 százalékra mehet fel a jelenlegi 14,2 százalékról. Nem adták fel azt a célt sem, hogy a nettó profitot egymilliárd euróra növeljék. Bizakodásukat megalapozhatja, hogy az RTL Group online videomegtekintései 36 millióra ugrottak 2014-ben az egy évvel korábbi 17 millióról. Ezzel ez a szolgáltatás a negyedik a Google, a Facebook és az AOL hasonló vállalkozása után.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Ausztria térdre rogyott, ez már a lakosság előtt sem titkolható
Brutális ukrán támadás, halálos sebet kaphatott az orosz gázellátás

Megvan a bűnös, ez okozta a pénteki borzalmas földindulást

Tízezres órabér, és akár még nyaralhat is - mégis lasszóval kell fogni a munkaerőt?

Bemondták a tíz százalékos áremelést - Gazdasági kényszer nyomasztja a burkolókat is

Van egy súlyos betegség, ami megszüntethető - A magyar betegek történelmi lépés előtt állnak

Berobbantották a kínaiak a szegedi ingatlanpiacot

Távolodunk a 400-as eurótól, így zárta a napot a forint
Recseg Németország: több tízezerrel nőtt a munkanélküliek száma egy hónap alatt
