Már a jövő héten elkezdődik azoknak a cégeknek a tesztelése, amelyek szeretnének részt venni az USA és Mexikó határán építendő fal felhúzásában - írta a CNN. Donald Trump amerikai elnök tavalyi választási kampányának legfőbb ígérete volt, hogy "megmászhatatlan" falat épít a két ország határán a délről érkező bevándorlók kívül tartására.
A vállalatok, amelyek részt akarnak venni az üzletben, március második hetétől nyújthatják be jelentkezésüket - derült ki a Belbiztonsági Hivatal vámügyi és határvédelmi részlegének felhívásából. Ezt követően részt vesznek egy próbán: építeniük kell a minta falszakaszt a határ közelében, amely megmutatja, mit tudnának felajánlani az amerikai kormánynak.
Reménykedik a börtönépítő
A hivatalnál vagy 300 cég jelezte, hogy érdeklődik az óriási projekt iránt - végül is több ezer kilométeres kerítésről lenne szó, ha betartva Trump ígéretét a teljes határt lezárják. A vállalatok között kisebb és nagyobb cégek is vannak, nem egy közülük latin tulajdonosok kezében van. A cégvezetők arra számítanak, hogy már áprilisban aláírhatják az első szerződéseket a munkával kapcsolatban.
A dolognak egy szépséghibája van: a jelentkezők az ég világon semmit sem tudnak arról, mit is kellene építeniük. Jelenleg csak spekulálunk, ha kiderülnek a részletek, akkor látjuk majd, hogy olyasvalamiről van-e szó, amelyben részt tudunk vállalni - mondta a CNN Moneynak Terry Willis, a Caddell Construction szakértője. A cég egyebek mellett nagykövetségeket és börtönöket is épít amerikai állami megrendelésre.
Szép is legyen, ne csak nagy
Nem minden jelentkező gondolja komolyan az indulást. Az ArtThatWall kisvállalkozás, amely Sarah Zapolskyt takarja pusztán azt szeretné, ha a fal szép lenne. A vállalkozó művész barátait akarja bevonni a létesítmény megtervezésébe, ha erre fogadókészséget talál a megrendelőnél.
Trump a beiktatása utáni első héten aláírt egy rendeletet a fal építéséről, ám a kongresszus még nem adta hozzájárulását az építkezés költségeinek kifizetéséhez. Enélkül nem lehet elkezdeni a munkát.
Az elnök egy becslésre hivatkozva azt mondta a szavazóknak a választási kampányban, hogy az projekt kijön 10 milliárd dollárból (3000 ezer milliárd forint, nagyjából a paksi bővítésre adott orosz hitel összege). Mások, a fenntartási kiadásokat is figyelembe véve 25 milliárd dollárra teszik az amerikai nagy fal árát.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Óriási a baj: Nagy Márton 2,5 százalékra rontotta a GDP-növekedést

Nem tudta tovább titkolni a kormány: kiderült volna az igazság Nagy Mártonékról

Váratlanul távozik pozíciójából Magyar Péter utódja

Nem áprilisi tréfa, amit holnaptól látni fog a kutaknál

Ekkora a baj? Őrült mennyiségű embert soroznak be megint az orosz seregbe

Sorra kapnak észbe a légitársaságok, újabb fapados tuningolná a hűségprogramját

Vörös riadó Európában

Már a titkosszolgálat is nyomoz a balatonalmádi lehallgatókészülék miatt

Ezt nagyon mellre szívták Putyinék, komoly megtorlással fenyegetnek egy európai országot
