A hivatalban lévő elnök biztosan legyőzte republikánus ellenfelét, jóllehet az egyik kulcsfontosságú "csatatérállamban" helyi idő szerint szerda hajnalban - órákkal az után, hogy Mitt Romney beismerte választási vereségét - sem lehet tudni, hogy ki szerezte meg a szavazatok többségét. Az eredmény rendkívül szoros. Éjfél után másfél-két órával Obama mintegy 45 ezer szavazattal, vagyis 0,53 százalékkal vezetett, miután összeszámolták a 8,27 millió leadott szavazatok 99 százalékát.

Sok helyütt jóval az urnák hivatalos zárása, este hét óra után is hosszú sorok kígyóztak a szavazóhelyiségek előtt. Éjfél után másfél órával is folyt a szavazás Miami-Dade megyében, ahol a 12 milliós Florida lélekszámának mintegy tíz százaléka él. A megyei választási bizottság elnöke azt nyilatkozta, hogy a végleges megyei eredményekre szerda délutánig kell várni, így előfordulhat, hogy addig nem derül ki, hogy Obamának sikerült-e megismételnie a 2008-as floridai választási győzelmét.

Floridának 29 elektora van, több mint bármely más ingadozó államnak. Sokan azt jósolták, hogy a negyedik legnépesebb amerikai államban Romney fog győzni, mivel a gazdaság talpra állítása nehézkesebben megy, mint a többi szövetségi államban, a munkanélküliség pedig rekordokat döntöget. A bejegyzett demokraták száma azonban mintegy öt százalékkal meghaladja a republikánusok számát, Romneynak pedig jelentős "ellenszéllel" kellett megküzdenie ottani kampánya során.

Ami a kongresszusi választásokat illeti: az eddig beérkezett eredmények szerint a demokraták a republikánusok rovására egy mandátummal, 52-re tudták növelni szenátoraiknak a számát a százfős felsőházban, ahol 33 szenátusi helyért folyt a versengés. A republikánus pártnak legkevesebb 45 szenátora lesz. Három szenátusi hely sorsa még nem dőlt el: Maine-ből, Montanából és Észak-Dakotából még nem érkeztek meg a végleges eredmények.

Igazolták a papírformát a képviselőházi választások is. A alsóházban, ahol mind a 435 képviselőt két évre újjáválasztották, megmarad a republikánusok fölénye. A beérkezett eredmények szerint a republikánusoknak legalább 231, a demokratáknak legkevesebb 184 képviselőjük lesz az alsóházban. Húsz mandátum sorsa még nem dőlt el.