A koronavírus ellenére is nőtt tavaly a nyugdíjalapokban lévő megtakarítások értéke, december végével meghaladta az 56 ezermilliárd dollárt világszinten a nyugdíjvagyon, ami egy év alatt 11 százalékos emelkedést jelent (ebből az OECD országok tesznek ki 54 ezermilliárdot).
A nyugdíjvagyon legnagyobb része, 35 ezermilliárd dollár, nyugdíjalapokban van, de vannak még olyan nyugdíjtermékek is a piacon, mint a nyugdíjbiztosítások vagy az egyéni nyugdíjszámlák. A Portfolio szerint a növekedést segítette, hogy nőtt a nyugdíj-megtakarítási programokban résztvevők száma, az ezekre a számlákra befizetett összegek is, valamint a jó hozamok is felhajtották a vagyont - írja a portál.
Kapcsolódó
A jelentésből kiderül, hogy 2010 és 2020 között a vizsgált 38 ország közül kettő kivételével minden országban nőtt a nyugdíjcélú megtakarítások értéke. A két kivétel Magyarország és Lengyelország volt, ahol a magánnyugdíjpénztárak államosítása játszott ebben a visszaesésben szerepet. Itthon ez 3000 milliárd forint körüli összeget jelentett, nem meglepő, hogy Magyarországon mérte a legnagyobb visszaesést a szervezet.
Az egy főre jutó nyugdíjbefizetések terén nagyok az eltérések, az átlagfizetések arányában a legnagyobb mértékű hozzájárulás Svájcban, Kanadában és Ausztráliában van, 12 százalék fölött van ez a mutató, Magyarországon csak az átlagfizetés mintegy 2 százalékát takarítják meg nyugdíjcélra.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Óriási a baj: Nagy Márton 2,5 százalékra rontotta a GDP-növekedést

Kiderült, mennyit visz haza ma egy átlag magyar

Nagy Márton újratervezett, nem várt reakció érkezett a forinttól

Hatalmas gáz- és olajmezőre bukkantak a tengeren

Kritikus lehet az idei nyár Európában, be kell húzni a féket

Nagy a baj: rendkívüli kormányülést hívtak össze a megállíthatatlanul terjedő vírus miatt

Megvan a bűnös, ez okozta a pénteki borzalmas földindulást

Rémesen indul a hét: összeomlott a japán tőzsde

Még ma éjfélig lehet váltani, érdemes körülnézni
