Az első napon az uniós tagországok vezetői tanácskozást kezdtek az európai szociálpolitikai menetrend meghatározásáról.
Az uniós szociálpolitikai irányvonalakat a következő évtizedre meghatározó menetrend biztosítani kívánja, hogy az EU felkészülten nézzen szembe a jelen és a jövő kihívásaival. A tagállamok vezetői várhatóan megerősítik elkötelezettségüket a szociális jogok európai pillérének végrehajtása és az ezen a téren 2030-ig megvalósítani kívánt célkitűzések mellett. Ezek között szerepel, hogy az EU legalább 78 százalékos foglalkoztatási rátát érjen el, hogy évente a felnőttek legalább 60 százaléka képzésekben vegyen részt, illetve az, hogy a társadalmi kirekesztődés, valamint a szegénység kockázatának kitettek száma legalább 15 millióval, és ezen belül legalább 5 millió gyermekkel csökkenjen.
Kapcsolódó
Orbán: a teljes foglalkoztatottságra összpontosítunk
Magyarországnak saját szociális modellje van, a teljes foglalkoztatottságra összpontosít, amelyhez már így is nagyon közel áll - mondta a miniszterelnök a portugáliai Portóban érkezéskor tett nyilatkozatában
Orbán szerint Magyarország munkaalapú társadalmat hozott létre, amely teljes foglalkoztatottságra, erős családpolitikára, a hazai össztermék (GDP) 5 százalékát kitevő családtámogatásokra épül. "A rendszerünk jól működik, készen állunk arra, hogy megosszuk másokkal a vonatkozó tapasztalatainkat" - idézte Orbánt az MTI.
A csúcstalálkozó szombati napján az uniós vezetők a koronavírus-járvánnyal összefüggő szociális kérdésekről vitáznak. Elsősorban arról tanácskoznak, hogy miként ösztönözhető a gazdasági helyreállítás, majd miként válthatók fel a munkahelyek védelmében tett erőfeszítések a munkahelyteremtés és a munkahelyek minőségének javítását célzó intézkedésekkel. Megvitatják azt is, hogyan támogathatók azok a fiatalok, akiket hátrányosan érintett a válság, megzavarva munkaerőpiaci részvételüket, valamint oktatási és képzési terveik megvalósítását.
A koronavírus-világjárvánnyal összefüggésben a csúcs résztvevői megbeszélést folytatnak a járványokkal szemben ellenállóbb globális egészségügyi rendszer kiépítésére irányuló együttműködésről. Kiemelt figyelmet fordítanak továbbá a jövőbeli világjárványokra való felkészültségre és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) megerősítésére.
Az EU-s intézmények és a tagországok vezetői végezetül Narendra Modi indiai miniszterelnökkel tanácskoznak videokonferencia keretében, majd napirendre kerülnek közös érdeklődésre számottartó kül- és biztonságpolitikai kérdések is.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Döbbenetes nyomon a német titkosszolgálat: oroszok állnak az iszlamista terrortámadások mögött?

Hálapénz helyett jöhet az adomány a kórházaknak

Utolérte a Revolutot a jegybank

Komoly változás jön az MVM számlázásában: nagy tárhelyet kér a szolgáltató

Száj- és körömfájás: ellopták a fertőzött telepről a fertőtlenítő szivattyút

Kiszámíthatatlan a tüntetés végkimenetele: ezt kéri a rendőrség

Hongkong nem torolja meg a vámokat, mást eszelt ki

Csődárverésen értékesíti gyártósorait az európai akkuipar egykori csillaga

Egyre inkább úgy tűnik, hogy Kína lép az Egyesült Államok helyére
