Nem támogatjuk, hogy a rengeteg korlátozás, lezárás legyen a vírus elleni védekezés elsődleges eszköze, és erre felhívjuk a világ vezetőinek a figyelmét is - mondta az Index beszámolója szerint David Nabarro, a WHO koronavírusügyi megbízottja.
Nabarro hozzátette, a WHO szerint kizárólag akkor indokoltak a lezárások, ha a vezetők időt akarnak nyerni az újraszervezésre, az erőforrások egyensúlyának helyreállítására, a kimerült egészségügyi dolgozók védelmére, más esetben nem.
A WHO megbízottja rámutatott, hogy a rengeteg korlátozás pusztító hatással volt a társadalomra, gazdaságra, melynek következtében felütötte a fejét a szegénység, az éhínség, munkanélküliség, amely kiemelkedően érinti a turizmust.
Ráadásul nem csak gazdaságilag hatnak ki az emberekre a járvány miatti korlátozások. A bezártságból adódó stressz, szorongás legalább ilyen súlyos következményekkel jár. Az Egyesült Államokban emelkedett a családon belüli erőszak száma, növekedett a kábítószer-túladagolás és a gyerekeknél is fokozódott az öngyilkosság gondolata.
A WHO csütörtöki közlése szerint kutatásuk megmutatta, hogy a remdesivir alig hat, vagy semmilyen hatással sincs a Covid-19-ben szenvedő légzőszervi betegek kórházi ápolásának időtartamára és halálozására a 28 napos vizsgált időszakban.
Ezt a szert tartják a kezelés egyik legígéretesebb szerének, a napokban a Richter Magyarországon is elkezdte gyártani.
A gyártó Gilead most megkérdőjelezte a WHO kutatásának eredményeit.
Az amerikai vállalat a Reuters hírügynökségnek elmondta, hogy szerinte a WHO-kutatás adatai "ellentmondásosak, elhamarkodottak", korábbi kutatások pedig már igazolták a szer előnyös hatásait - írja az MTI.
A Gilead szerint a remdesivir vizsgálatai kimutatták, hogy a kezelés csökkenti a Covid-19-ből való felépülés idejét.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!