A legnagyobb számú sertésállománnyal (34 millió) Spanyolország rendelkezett tavaly, mely a teljes uniós sertéspopuláció 24 százalékát tette ki. Németországban több mint 23 millió, Dániában, Franciaországban, Hollandiában és Lengyelországban pedig 10 milliónál is több sertést tartottak tavaly.
Magyarország a középmezőnybe tartozott, ugyanis a hazai sertésállomány száma 2,7 millió volt 2021-ben.
Kapcsolódó
A disznótartás Cipruson, Szlovákiában, Litvániában, Bulgáriában, Görögországban és Horvátországban volt a legkevésbé elterjedt: ezekben az országokban a sertések száma kevesebb, mint egymillió volt.
A sertések száma 2010 óta minden évben meghaladta a 140 milliót az EU-ban, majd 2020-ra már csaknem elérte a 146 milliót is, tavaly viszont ismét csökkenő tendenciát mutatott (141 millió).
Szarvasmarhából feleannyit tartottak az uniós tagállamokban, mint sertést. A legtöbb marhát a franciák (17 millió), a németek (11 millió) és az írek (6 millió) tenyésztették. A legkisebb szarvasmarha-populációt Máltán, Cipruson, Luxemburgban, Észtországban és Lettországban tartották nyilván.
Magyarországon kevesebb, mint egymillió szarvasmarhát tenyésztettek, mely jelentősen elmaradt a sertésállomány számához képest, és a hazai szarvasmarhák aránya a teljes uniós állománynak mindössze az 1,2 százalékát tette ki.
A szarvasmarhák száma 2010 után először emelkedett az unióban, majd csökkenésnek indult. A legtöbb marhát (79 697 000) 2016-ban tartották a tagállamokban, azóta viszont folyamatosan csökken a számuk, és 2021-ben már csak 75 milliós volt a szarvasmarha-populáció.
A legtöbb juhot Spanyolországban (15 millió), Romániában (10 millió) és Görögországban (7 millió) tenyésztették, a legkevesebbet pedig Máltán (12 000), Lettországban (90 000) és Litvániában (136 000). Magyarországon 2021-ben a juhok száma nem érte el az egymilliót (887 000).
Kecskéből a legtöbbet szintén Görögországban, Spanyolországban és Romániában tartottak, ezekben az országokban az állatállomány száma meghaladta az egymilliót. Magyarország az egyik sereghajtó a kecskeállomány szempontjából, hiszen az országban nyilvántartott kecskék száma tavaly kevesebb, mint 50 000 volt. Lettországban és Litvániában kevesebb mint 15 000 kecskét, Máltán pedig alig több mint ötezret tartottak.
Gazdasági hírek azonnal,
egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Megállíthatatlan az ingázási hullám - Egyre több nyugdíjas jár Ausztriába
Karmelitából a Fehér Házba, vajon miről tárgyal Trumppal a kormányfő?

Megelőző csapásra készülnek? B-2-esek várják az elnöki parancsot

Németország felkészül: a nőknek is kötelező lehet a sorkatonaság

Az amerikai pénzügyminiszter szerint Zelenszkij megakadályozta a világ legegyszerűbb megállapodását

A németek vonzereje már nem a régi, most máshova vágynak a migránsok
Elon Musk már a természetbe is beleszól, veszélyben a tengeri madarak

Megdől az olasz autó, a prosecco, a parmezán, az Illy egyenesen átmenekülhet az óceánon túlra

A kormányzat hallgatott a tudományra, komoly változások lesznek a dohányboltokban
