A kvótakereskedelmi rendszer az Európai Unió klímavédelmi csomagjának egyik fontos eleme. Része a szénvám bevezetésének időpontja is, amelyet a Néppárt javaslatára eltoltak. 

„Ezzel az eszközzel megakadályozhatjuk, hogy a kibocsátási kvóta drágulása miatt megdráguló környezetkárosító tevékenységet a vállalatok kiszervezzék az EU-n kívülre, majd onnan hozzák be a klímakárosító módon készült termékeiket. Olyan drágává kell tegyük az EU-n kívül előállított, jelentős szén-dioxid-kibocsátással előállított termékek importját, hogy azt ne érje meg behozni” – írja közösségi oldalán Donáth Anna, aki szintén leszavazta a javaslatot.

A Politico azt írja: elsősorban az Európai Néppárt és szövetségeseinek érdeke volt, hogy ne vegyék annyira szigorúan a kibocsátás-csökkentést. Az EP Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottsága 67 százalékos kibocsátás-csökkenést akart elérni 2030-ig, az Európai Parlament 63 százalékos kibocsátás-csökkenést lenne hajlandó elfogadni.

A Néppárt módosításai után a Szocialisták és Demokraták frakciója háromperces szünetet kért, és végül úgy döntöttek, leszavazzák a javaslatot.

Tájékoztatás

 A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja részeként valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.